A balatonszőllősi tanyán gyerekek és fáradhatatlan szülők élik mindennapjaikat kutyák, lovak társaságában, apa által felújított szépséges régi bútorok között.
A Koncz család otthonát, munkáját, gyermekeit, másodpercre megszervezett mindennapjait elnézve első látásra a hihetetlen tudatosság jut eszébe a család életébe csöppent látogatónak. Aztán a két borjú méretű fila, Zsuzsi a tacskó, Lujzi és Boni a két fehér terrier szorításából szabadulva előkerülnek a családi történetek és megkönnyebbülve sóhajtunk fel ismét: nincs itt semmi érdekes. Csak újra egy kis csoda. Apró véletlenek sora, mely ellen mit sem tehet a „gondolj-gondolj sarokban” toporgó ember. Vagy elfogadja, vagy elfut előle? Vagy tudomásul veszi, vagy nem, hogy például sohasem dolgozik már agrármérnökként, hisz Isten is arra teremtette, hogy az antik bútorok szerelmese legyen. Nem csak a képzőművész nagyapa, de Balatonfüred egyik legszebb reformkori villájában élő antik kereskedő édesanya indíttatására. Így Koncz András addig cipelte a hagyaték bútorokat pincékből fel, padlásról le, raktárrá minősült lakásába be és ki, hogy a vizet észrevétlenül saját malmára hajtotta…
A vízimalom pedig – bár rendkívül romos állapotban – de ott várta már Andrást és bútorait a füredi Siske patak partján. Évek alatt lassan rendbe is hozták a kétszer négy emeletnyi, szinteltolásos belső teret, mely ma is raktárként szolgál, és aki felmászik a meredek létrákon, igazi kincsre lel. Eleinte a család is itt, a földszinten lakott, aztán amikor jött sorban a sok apróság, új otthon után kellett nézni. A történet másik szereplőjét, Tímeát, a feleséget is megmérgezte az ódon tárgyak varázsa?Múzeumi képzésekre járt, művészettörténetet tanult két szülés közt, bútorokat pakolt az autó platójáról tízperces fájásokkal, az ikrek születése előtt pár órával. A kissrácok odabent rendesen meg is várták, míg az utolsó art deco szekrényke a helyére nem került, csak azután kezdtek fészkelődni. Közben az agrármérnöki pályától végleg búcsút mondó András régiségbecsüs lett, először a környéken nyaralók valamint étterem-és borospince tulajdonosok bizalmát nyerte el restaurált bútoraival, régi anyagokból készített bútorbeépítéseivel. Az alsóörsi Jásdi pincészet, a felsőörsi Udvarház étterem, tihanyi éttermek és borozók – csak pár név a berendezett helyszínek közül. Mára az egész országban keresik őt szakértelme és minőségi munkája miatt.