Fiatalok, tehetségesek, és lendületesek. Ifjú tervezők, akik diploma előtt, vagy diplomamunkaként olyan berendezési tárgyakat terveztek, amelyek mellett nem lehet szótlanul elmenni.

Tóth Péter fiatal tervező oldott hatású “Luna” ágya, a természetes anyagokkal való játékra épült. Enyhén ívelt, szép vonalú bükkfa keretére, sodrott papírszövetet kasírozott, lenvászon matraca pedig kétoldalt, puhán túlnyúlik a vázon. Kötőelemként rozsdamentes acél fogja össze a könnyed szerkezetet. A különleges, rusztikus hatású papírszövet és az ugyancsak papírból készült szőnyeg Szentiványi Székely Enikő terve, az ágytakaró Pajer Emilia munkája.

Ligeti Ferenc idén is kiemelkedő színvonalú, egyéni hangú bútorokat állított ki. Az előszobába tervezett lócát, tükröt és paravánt a forma és funkció összhangja, a tökéletes, finom kidolgozás jellemzi. (A paravánról külön is olvashatnak lapunk Miért szép? rovatában.) Külön figyelemre méltó a térbe, vagy fal mellé állítható, szellemes szerkezetű lóca, amely bőrrel kárpitozott, lehajtható háttámlával és teleszkópos ülőlappal, alul tárolóval készült. Az ülőlap és a ráhajló háttámla íve, illetve elleníve a tervező kedvenc eszköztárából való. A szép, harmonikus szőnyeg Jancsó Ildikó textiltervező munkája.

Bánhalmi Gábor belsőépítész a tradicionális funkciókat mobil, modern formában kívánta ötvözni. A “Szamba” hálószobagarnitúra egyenes és hajlított vonalai, sötét árnyalata a klasszikus, visszafogott bútortervezés nyomdokait követik. A darabok tömör tölgyfából, illetve tölgyfurnéros bútorlapból készültek, a finom mintás ágynemű Szabó Zsuzsi munkája.

Lakos Dániel munkája az új utakat kereső, ún. idompréselt rétegelt lemezből készült íróasztal és szék. Az egyszerű gyártásra készült, csupán sík felületekből és ívekből álló íróasztal-modell minden darabja – az asztal- és az oldallapok, valamint a fiók – azonos elemekből építkezik. A szokatlan hangvételű együttes világos jávorfa furnérozással készült.

Szikszai László és Edőcs Márta – egy belsőépítész és egy üvegtervező – a hazai piacon uralkodó külföldi gyártóknak kívánnak konkurenciát teremteni a legfrissebb irányzatoknak megfelelő fürdőszoba bútorukkal. Az egyszerű vonalvezetésű, igényes kivitelű, alul polccal ellátott “Cactus” mosdószekrényt kézi előállítású, többrétegű üveg mosdótál és tükörkeret egészíti ki, ezek változatos színekben készülhetnek. A tömör juharfa mosdópultot új elemekkel kívánják majd kiegészíteni, melyek néhány hónap múlva – terveik szerint – már megvásárolhatók lesznek a fürdőszobaszalonokban.

Vinczellér Zsolt, a még diploma előtt álló tervező finnországi ösztöndíja során alkotta meg azt a karosszéket és ülőkét, melyek a skandináv design jellegzetességeit viselik magukon. A világos és különleges eljárással sötétített, tartósított nyírfa kiegyensúlyozott, ritmikus váltásai természetes, egyszerű formákkal párosulnak. Az ülőkét hajlított ülőfelülettel, a szétszedhető karszéket pedig a csíkozott ülőfelületen bőrpárnával tette kényelmessé. A míves és harmonikus bútorok hagyományos asztalosipari technológiával készültek.