Rendhagyó s egyúttal izgalmas lakást alakítottak ki Fekete Ferenc és Csikvári Gergely építészek a jó adottságú, panorámás tetőtérben, aminek pontos „életrajzát” is az építészektől tudtuk meg.
– Az új építésű ház keleti, nyugati és déli tájolású tetőterét a tulajdonos a teljes befejezés előtt, még „variálható” műszaki állapotban bízta ránk. Eleve olyan koncepciót várt tőlünk, amelyik mentes mindenféle átgondolatlan, rutinszerű, rossz megoldásokat tartalmazó előképektől. Biztos elképzelések hiányában, első menetben azt szerette volna tudni, mit lehet kezdeni a kitűnő adottságú, de mindössze 60 négyzetméteres térrel. Egyetlen fogódzónk az volt, hogy már korábban is ismertük a megrendelőt, valamelyest képet nyertünk az életstílusáról, amelyben a magánszféra mellett fontos szerepet játszik a társasági élet is. A továbbiakban jórészt ránk bízta, mi történjen a térrel, s a használatra vonatkozó elvi elvárásokon túl valóban megbízóként lépett fel. -Mik voltak ezek az elvi elvárások? – Jól használható, két személynek is a lehető legnagyobb kényelmet nyújtó, átlátható, praktikusan működő, jó elrendezésű lakás megvalósítását várta tőlünk. Speciális igényként merült fel, hogy az intim terek szeparáltsága mellett a lehetőségeken belül a lakás minél nagyobb része maradjon meg nappalinak, tehát úgy vegyünk el térből, hogy az közben szinte érintetlen maradjon. Ezért döntöttünk úgy, hogy a lakást teljesen a nappaliban zajló élet köré szervezzük, s ezt a szándékunkat
demonstratívan érzékeltetjük is. Legkézenfekvőbb megoldásnak az kínálkozott, hogy az egész teret nappalinak nyilvánítjuk – nem használtunk hagyományos értelemben vett falakat, amelyek a padlótól a mennyezetig hermetikusan zárnak. Vagyis a szó hagyományos értelmében vett, fallal szeparált helyiséget nem alkalmaztunk. A különböző funkcionális tereket – fürdő- és hálószoba, konyha – bútorokként értelmeztük, amelyek afféle „bútorépületek” a térben, adott esetben a nappali terében. A hálószoba és a konyha „bútorépülete” önállóan a térben helyezkedik el, a vizesblokk – mosdó, zuhany, WC és a kazán – pedig beépített bútorként, gardróbszerűen jelenik meg; ezek a lépcsőházi front falán helyezkednek el egymás mellett. A vizesblokkban – a bezártságot elkerülendő – üvegkamrás polikarbonát térelválasztást alkalmaztunk, így sejtelmes, természetes fényhez jutnak az egyes egységek. A konyha pedig – egy rács-fallal – már „nyit” a reprezentatív nappalinak szánt tér felé, jelezve bizonyos fokú összetartozásukat. Tehát végül is nyitott alaprajzot készítettünk, körüljárható elemekkel, ahol a padlástér eredeti légtere szinte érintetlen maradt. Így létrejött az, ami a hagyományos egyterűségből hiányzik, nevezetesen az intim élet zártsága. – Hogyan született meg a lakás színvilága? – Igyekeztünk a felhasznált anyagokat – OSB, MDF, pozdorja, gipszkarton, műkő, rozsdamentes acél és így tovább – természetes színükben meghagyni, illetve a belőlük előállított „bútorok” funkcióját is jelezni egyúttal. Ezért idézi a fürdő a víz színét, a konyha a tűz vörösét, a hálófülke és a nappali pedig a föld árnyalatait.