A vidám színek, a modern bútorok a főszereplők ebben a friss és fiatalos kis lakásban, mely Sütő Kata belsőépítész új munkája. Az angyalföldi társasház kivételesen jó adottságokkal elkészült lakását sok fantáziával és igazi szakértelemmel alakította át – a fiatal tulajdonos ízlésének és életmódjának megfelelően.
Nagyvonalú, de funkcionális megoldásokra törekedett, amelyek nőies, ám határozott enteriőrt eredményeztek, és amelyek híven tükrözik a lakó vidám személyiségét.
Az interneten fedezte föl Sütő Kata munkáit a huszonéves, akkor még egyedül élő lány, aki egy jól működő, mai otthont – modern bútorokat, erőteljes színeket szeretett volna. Meg is vásárolta egy éppen elkészült társasház egyetlen eladó lakását – valószínűleg a házban a legjobbat, melyet furcsa módon már egy éve hiába próbáltak eladni -, amelynek kétszintes beosztása, a dupla belmagasságú, hatalmas üvegablaka és a galériája azonnal megnyerték a tetszését.
A valójában nem túl nagy alapte- rületen az „alsó szint” az impozáns nappaliból és a vele egy légtérben elhelyezett konyhából, illetve az ét- kezőből, a hálóból és fürdőből áll, az „emeletet” pedig a nyitott lépcső- vel megközelíthető galéria és a második fürdő alkotja. A lakáshoz a nappali előtt végighúzódó erkély tartozik. A szabálytalan, íves alaprajz és a szokatlan adottságok miatt azonban a berendezkedés mégsem volt egyszerű. – Megvettem a lakást, de nem költöztem be – meséli a fiatal tulajdonos. – Nem tudtam pontosan ugyanis, hogyan fogom majd berendezni, és bár voltak elképzeléseim, valahogy mindig akadályokba ütköztem. De más gondom is volt, többek között például túl kicsinek találtam a konyhát. Végül úgy gondoltam, az lesz a legegyszerűbb, ha szakemberhez fordulok. Katát az interneten találtam meg, az ott bemutatott munkája éppen olyan jellegű volt, mint amilyet magam is elképzeltem. Azt szerettem volna, ha a nappali, a konyha és a fürdő berendezésében nyújtana segítséget, és persze, ha a designbútorok közötti eligazodásban is segít. Modern, de meleg és barátságos fészket akartam, ahol színeket látok, semmiképpen nem hideg, vagy elegáns környezetet. Sütő Katának éppen a lakás legfeltűnőbb és igen hatásos eleme – a hatméteres belmagasságú nappali az óriási üvegfelülettel – jelentette a legnagyobb kihívást, és természetesen a legnagyobb vonzerőt is. Élettel, színekkel, hangulatokkal kellett megtöltenie a szokatlan arányú teret, mely nehéz, mégis hálás feladatnak bizonyult. A hatalmas üvegfelület olyan erősen meghatározza a lakás jellegét, hogy nemcsak a színekkel, a világítással vagy az árnyékolással, de a terek elosztásával, bútorozásával is óvatosan kellett bánnia.
A nappali és a galéria pontos funkcionális meghatározása volt az első lépés: az üvegfal előtt kellemes és szellős étkező született, a galéria pedig egyben a hálószoba is, amelyet infraszauna és zuhanyzó egészít ki. A galéria csúnya korlátját lebontatta, és helyette falazott mellvéddel oldotta meg a galéria-háló lezárását. A lendületes, íves falakkal körülhatárolt galéria berendezését beépített bútorokkal oldotta meg a tervező, melyek most körülveszik az oldalfalnak tolt ágyat. A kicsi alapterületű konyhába beépített bútorokat tervezett, melyek bőséges tároló hellyel készültek, és a konyha melletti fűtőtest kiiktatásával még további tárolóhelyeket teremtett. Az ő munkája ezen kívül a lakás álmennyezeteinek terve, illetve – a tulajdonossal közösen – a mobil bútorok, lámpák, kiegészítők kiválasztása is. A színek, a már meglévő bükkfaajtók árnyalatához igazodnak: a meleg narancs-lila merész párosítása nőies és fiatalos is egyszerre, ezekhez választották a kárpitozott és kiegészítő darabokat is a magyar piacon fellelhető designbútorok kínálatából.
A tervező kiváló munkatársakkal dolgozott együtt: Szabó István belsőépítész, Rósa Márta grafikus, Hegedűs Andrea textiltervez voltak a csapat tagjai. A bútorok kivitelezésének koordinálását, az egyedi bútorok tervek szerinti gyártását és beépítését, a lámpatestek, kárpitok és kiegészítő bútorok beszerzését Sütő Kata bonyolította.