Az állatfekhelyek, amelyek az állatboltokban kaphatók, általában nemhogy nem szépek, inkább kifejezetten csúnyák. Kreatív ötletekkel azonban olyan bútorokat készíthetünk kedvenceinknek, amelyek a lakás ékességei is lehetnek.
Sokan ismerjük a gondot, hogy nagy erőfeszítések árán olyan állapotba hozzuk a lakásunkat, hogy azt tudjuk mondani rá, hogy az úgy jó, ahogyan van és jól erezzük magukat benne. Na de hiába áll minden tökéletes rendben, vagy éppen gondosan kalkulált rendetlenségben, ha Fifike fekhelye úgy néz ki az enteriőrben, mint egy véres rongy.
Szerencsére azonban az nem igaz, hogy az állatoknak csak ronda zöld, vagy szürke filcből készült bútoron lehet kellemes a délutáni sziesztája. Ha egy kicsit elgondolkodunk, a kedvencük méretét és textilpreferenciáit figyelembe véve olyan fekhelyet készíthetünk neki, hogy előkelőbb lesz a saját ágyunknál.
Állatfekhely – cicáknak
Ha cicánk van, akkor relatíve egyszerű a dolgunk: nincs olyan macska, amelyik ne imádná a kartondobozokat. Egy standard kartondoboz azonban nem éppen mutatós, ezért is kell elővennünk a kreativitásunkat. A dobozokat egyszerűen lehet vágni és ragasztani, mindenféle méretben kaphatók és festeni sem nagy munka őket. Kartonból ajtóval ellátott váracskától kezdve, az űrhajón keresztül a külön bejáratú katedrálisig bármit elkészíthetünk a cicánknak. Utána már csak egy párnát kell az új búvóhelybe tenni és már vonulhat is be a cica az új helyére.
Állatfekhely – kutyáknak
Ha kutyánk van, akkor nemcsak az állandó sétálgatással, de a fekhellyel is valamivel nehezebb dolgunk van, hiszen a kartondobozt egy kutya úgy tépi szét, mint ahogyan egyébként kiskorában a cipőket szokta. Nekik tehát valami ellenállóbb anyagból lehet külön bejáratú rekamiét készíteni.
A legegyszerűbb, mégis szép megoldás, ha filckosár helyett fonott kosárba helyezzük a kutya párnáját. Minél kisebb a kedvencünk, annál könnyebb dolgunk lesz megtalálni a megfelelő méretet, de ha dán dogunk van, akár készíttethetünk neki külön kosarat. Ezeket aztán színes, mosható párnákkal és plédekkel béleljük, és amint belefekszik a jószág, már kattinthatjuk is róla az elegáns fotót.
Különösen szívós és gyengébb anyagokkal szemben harcias ebeket faládába is lehet fektetni, és ez önmagában nem büntetés. Ha találunk olyan ládát, amelyet egy fűrésszel az egyik oldalon kellően alacsonyra tudunk vágni, az már félsiker. Ezután érdemes rajta elgondolkodni, hogy lefessük-e, és ha igen, milyen színűre. Ezt nyilván a lakás egyéb bútorai határozzák meg, hiszen pont az a lényeg, hogy az állatbútor ne üssön el a többi dologtól, amely a lakásban található.
Ha mindehhez túl lusták lennénk, akkor pedig menjünk el valamelyik bútoráruházba és nézzünk szét a gyerekosztályon: manapság már sokszor a standard bútorokból készülnek miniváltozatok is, amelyek nem csak a gyerekeknek, de minden bizonnyal a házi kedvencünknek is megfelelnek.