Egy műalkotás, egy művész és egy enteriőr: sorozatunkban antik és kortárs műtárgyakat mutatunk be olvasóinknak és szemléltetjük, hogyan simulhatnak bele ízlésesen a mindennapjainkba.
Hivatalos ügyek intézésekor, közintézményekbe vagy magánirodákba belépve a berendezés sokat elárul az ügyfélszolgálat hozzáállásáról, gondolkodásmódjáról. A terek kialakítását manapság gyakran az ügyfélélmény megszerzéséhez igazítják, különösen, ha kereskedelmi szektorról van szó.
A letisztult, modern terek steril megoldásai ahhoz is eszközök lehetnek, hogy teret adjanak gondolatok és érzések felébresztésének. Ezt a módszert kortárs kiállítások megrendezésekor is előszeretettel alkalmazzák. Ezekben az esetekben az apró részleteknél sokkal hangsúlyosabb a minőségre való törekvés. A bemutatott fogadótér sem ad teret a mellébeszélésének, egyszerű és lényegre törő a funkciója. Kialakításából tükröződik, hogy itt egy nyitott és egyértelműségre törekvő intézmény vagy szolgáltató működik. Ennek elérésében a tiszta fekete-fehér kontrasztok jelentik a leghatásosabb eszközt. A közeget pedig burkolóelemekbe foglalt fa elemek teszik barátságossá, emberközelivé. Bár a dekoráció itt nem elsődleges szempont, mégis a kimagasló minőség fokozásához érdemes egy olyan műalkotást választani, amely segít bizalomgerjesztő légkört teremteni és a beérkezőket is nyitott gondolkodásra sarkallja.
Konok Tamás festményeit előszeretettel ajánljuk modern terekbe, mivel vizuális világuk könnyen illeszthető ezekbe az enteriőrökbe, mindemellett kompozíciós szerkesztésük mindig inspirálja és elgondolkodtatja nézőit. A Structure de la pensée II. című vászna is ezért tűnik kifogástalan választásnak, mivel a fekete és a fehér valamint a geometrikus rendszerekben rejlő mozgékony játékosság valódi képzőművészeti élményt jelent. A rendszerbe foglalt fázisrajzok játszanak a néző tekintetével, mozgatják a látást és illúziót is keltenek a rácsszerkezet által. Mindez lehengerlő és mosolyt fakasztó hatást eredményez. Kívánhat-e ennél konkrétabb és pozitívabb élményt kialakítani az a szolgáltató, akinek fontos, hogy mit éreznek ügyfelei?
Mindezen kívül érdemes kibontani a festő üzenetét, és ennek a fogadótérnek a kereteiben újraértelmezni a kompozíciót. Minden négyzetes egységben ugyanazon formák variánsai jelennek meg, különféle irányokba és rendszerekbe szerkesztve. Ezeknek a képi elemeknek a jelentése ebben a speciális közegben üzenheti azt is, hogy az iroda, vagy szolgáltató bár megadott szabály- és keretrendszer szerint dolgozik, mégis nyitott az újfajta megoldásokra. A bürokrácia pedig az ehhez hasonló közvetlen szituációt teremtő helyszíneken nem jelentik többé stresszhelyzetek forrását. Ezt az érzetet pedig téralakítással és egy frappáns műalkotás együttesével értük el. A többi már csak a munkatársakon múlik!
A rovat szakmai partnere a műtárgy.com/Art Advisory Budapest.
A Lakáskultúra Online ott van a Facebookon is! Klikkelj ide, és lájkolj minket a legújabb lakberendezési trendekért, kreatív ötletekért és a magazinnal kapcsolatos friss infókért, valamint látogass vissza a www.lakaskultura.hu-ra, ahol új lakásokkal, tippekkel várunk minden nap!