A televízió évtizedek óta életünk és így a nappalink része. Hiába változtak meg fogyasztási szokásaink, a készülék – ami ma már nem hatalmas doboz – a közösségi tér eleme. És mint ilyen, egyáltalán nem mindegy, hogyan helyezzük el: fontos, hogy jól mutasson az enteriőrben. Ehhez adunk tippeket.
Az alapok
A tévé legyen szemmagasságban. Egy átlagos kanapé magassága 40-50 centiméter, vagyis nagyjából 100-120 centi magasan érdemes elhelyezni a készüléket. Minél nagyobb, annál távolabb kell elhelyezni a szófától, foteltől. Egy 32″ méretű készülék legalább egy méterre legyen a kanapétól, a maximum távolság pedig ez esetben 2 és fél méter – innen még élvezhető a látvány. Ha ennél nagyobb tévét vásárlunk, toljuk tőle távolabb a bútorokat.
Az ajtó mögött
A korábban népszerű tévészekrény ügyesen elrejtette a készüléket. Ha ritkán kapcsoljuk be a tévét, érdemes lehet elgondolkodni ezen a megoldáson. Ehhez bármilyen komód megfelel, amelyben elfér az eszköz. A kábeleket hátul vezessük ki. Kerülhet a tévé egy nagyobb, tolóajtós gardróbszekrénybe is, így ha nincsen rá szükségünk, egy mozdulattal eltüntethetjük, így nem töri meg a szoba egységét, stílusát a készülék. Különösen hálószobákban praktikus megoldás.
Szem előtt, mégis elrejtve
Ahhoz, hogy a tévé kényelmesen, jól látható legyen, mégse hívja fel magára a figyelmet, két dolgot tehetünk. Az első, hogy a falat, ami előtt a készülék helyet kap, feketére, vagy sötét színűre festjük, így a tévé teljesen beleolvad a környezetébe. Ez a kifejezetten nagy készülékek esetében jó megoldás, ami mindenképpen nagy szeletet foglalna el a falfelületből.
A másik megoldás, hogy polcokkal vesszük körbe a készüléket. A könyvek, különböző dekorelemek között kevésbé lóg ki az enteriőrből. Hasonló megoldás a kifejezetten a szobába készíttetett, nagyobb polcrendszer, amiben a tévé is helyet kap.
Az egység része
A galériafalba „rejtett” tévé is jó megoldás: a többi kép mellett a nagyobb, fekete keretes eszköz is helyet kap. Miután elhelyeztük a készüléket, tervezzük köré a képeket. Fontos, hogy a készülékhez közeli festmények, fotók ne legyenek lényegesen kisebbek, mint maga a tévé, illetve – hacsak nem fekete-fehér képekről beszélünk – hangsúlyos, fekete keretet kapjanak.
Elrejtve
Nagyobb képpel, konzollal is elrejthetjük a tévét (ez esetben a nagyon vékony lapos készülékekről beszélünk). Az ez esetben falelemként funkcionáló képet, panelelemet egy falra szerelt, guruló sínre erősítjük, így egyetlen mozdulattal, bármikor elhúzható.
+1 Tévé nélkül
Nem kell feltétlenül tévékészülék a mozizáshoz: ha a hagyományos műsorfogyasztás helyett már leginkább streaming szolgáltatón keresztül nézünk sorozatokat, filmeket, elegendő egy okosprojektor és egy vetítővászon. Előbbi kis helyen is elfér, bárhová elpakolható, utóbbit is eltüntethetjük egyetlen mozdulattal eltüntethetjük. Sőt, még vászonra sincs feltétlenül szükség, csupán egyetlen nagyobb, fehér falfelületre, amire vetíthetünk.
A Lakáskultúra Online ott van a Facebookon és az Instagramon is! Lájkolj minket a legújabb lakberendezési trendekért, kreatív ötletekért és a magazinnal kapcsolatos friss infókért, valamint látogass vissza a www.lakaskultura.hu-ra, ahol új lakásokkal, tippekkel várjuk minden nap!