Rengeteg fajta tapéta kapható, és mindnek megvan a saját felrakási technikája, sőt ragasztóanyaga.
Repedezett vakolat esetén fontos, hogy olyan festhető tapétaréteget tegyünk fel, ami összefogja, megerősíti a vakolatot. Az egyre gyakrabban használt üvegszövet tapéta például többször is festhető; van olyan fajtája, amelynek nincs strukturált felülete, ütésálló és igen tartós. Ma már azonban leginkább divatos dekortapétákat választanak a lakásfelújítók. Itt ügyelni kell a mintaillesztésre, ezért mindenképp számoljunk a leeső hulladékkal. A leggyakoribb tekercsméret a 10,05 x 0,53 méter, ebből kell levonni az illesztéseknél elvesztett részeket. Anyagát tekintve a papír- és viniltapéták a legkeresettebbek. A vinil valójában egy fedőréteget jelent a kétrétegű papíron. Mosható, és ellentétben a sérülékeny papírtapétákkal, igen ellenálló.
Trendi falszakasz
Ha a fal és a mennyezet nem derékszögben találkozik, akkor az ív alatt 15 centiméterrel érdemes körbefuttatni egy hablécet, ami elegáns módja a felületek és színek elválasztásának. A chevronmintás tapéta szinte dizájnelemként határozza meg a lakás hangulatát. Mivel csak egy falszakaszról van szó, pár év múlva egyszerűen lecserélhetjük.
Praktikus is….
Egy tapétázott fal nem csak mutatós látványelem. Feladata lehet, hogy összefogja, megerősítse a gyengébb vakolatú, repedezett falfelületeket. Magas, elegáns, fehér parkettaszegéllyel pedig különösen esztétikus hatást kelt.