Egy kis odafigyeléssel és munkával a nagyitól örökölt darabok az otthonod legújabb színfoltjaivá válnak.
A tükrök hátoldalára régebben vékony ólomlemezt illesztettek, majd erre higanyt öntöttek. Az így keletkezett foncsor általában nem volt olyan jó minőségű, mint a modern technológiával készült, korszerű változat. Ma már a higany helyett ezüstfoncsort használnak, és még egy lakkbevonatot is tesznek rá.
A fent említett okok miatt sokszor előfordul, hogy az antik tükörfelületek foltosan bebarnulnak. Ez lehet szép, de feltétlenül ügyeljünk rá, hogy vizes helyiségben az ilyen darabot neutrális ragasztóval vagy szilikonnal rögzítsük légmentesen a helyére; tehát semmiképpen ne alkalmazzunk ecetsavas szilikont, mert az felmarja a foncsort.
Amennyiben nem szeretnénk kissé megbarnult, patinás tükröt elhelyezni a lakásban, viszont a jó állapotban lévő keret elnyerte tetszésünket, vágassunk bele új tükröt. Egy aranyozott antik keretben különösen jól mutat a fózolt szélű új tükör. (A fózolás vagy fazettázás a szélek ferde vágását jelenti, általában 2 cm körüli szélességben.)
Ha úgy döntünk, hogy csak a keretet hasznosítjuk, nem kell feltétlenül újrafesteni, hiszen remek kontrasztot alkothat egy modern festménnyel, egy egyszerű rajzzal, poszterrel vagy fekete-fehér fotóval.
A Lakáskultúra Online ott van a Facebookon is! Klikkelj ide, és lájkolj minket a legújabb lakberendezési trendekért, kreatív ötletekért és a magazinnal kapcsolatos friss infókért, valamint látogass vissza a www.lakaskultura.hu-ra, ahol új lakásokkal, tippekkel várunk minden nap!