Minél kisebb alapterületű az otthonunk, annál több kreatív, olykor formabontó ötletre van szükségünk, hogy minden jól elférjen benne.
1. Plusz férőhely a lépcső alatt
A galériára vagy emeletre vezető lépcsők alatti tér remek tárolóhely, még a lépcsőfokokban is kialakíthatunk polcokat, fiókokat. A lépcsők alá gyártathatunk mélyebb, akasztós vagy bőröndtároló szekrényeket, hiszen a 60 cm-es mélység eleve adott.
2. Térbe állítva
Alacsonyabb, dobozszerű tárolókat két szoba találkozásánál érdemes beállítani a térbe, ha elé tolunk egy kanapét, nem lesz feltűnő.
3. Tetőtéri előnyök
A tökéletes helykihasználás érdekében a tetőtér haszontalannak tűnő részén, a ferde falak mentén végigfuttathatunk asztalos által méretre gyártott polcokat, alulra akasztós szekrényt, fiókos elemeket tehetünk, emellett a ferde mennyezetek és az ablakok közti sávba is kerülhetnek tárolók.
4. Használjuk a sarkokat!
Keskenyebb, de a mennyezetig futó szekrényt elhelyezhetünk észrevétlenül a sarkok mentén, úgy fog tűnni, mintha egy strang beugrója lenne.
5. Magasba rejtett tárolók
Megfelelő belmagasság esetén a tetőtérben leválaszthatjuk tárolónak a mennyezet felső szakaszát. Ilyen kialakításnál két vagy három lenyíló ajtót építenek be, egymástól körülbelül 1 m-re, hogy jobbra és balra is elhelyezhessünk dobozokat, amelyeket könnyedén elérhetünk létra segítségével.
6. Faltól falig
A mennyezetig érő, mély tárolók rengeteg holmit elrejtenek. Egy ilyen beépítés akár a teljes falat betöltheti, így a méretét nem fogjuk érzékelni, és nem nyomja össze vizuálisan a teret. A magas bútorhoz gyártatott, gördíthető létra még izgalmasabbá teszi a látványt. Használhatunk hozzá erőteljes színeket is.