A skandináv stílusnak vannak olyan sajátos jellemvonásai, amelyeket egyből felismerünk. Az egyszerű, letisztult terekben nagyvonalú formájú bútorok és tárgyak kapnak szerepet.
Ma már nincsenek kőbe vésett szabályok, a lakberendezők is bátran vegyítik az egyes stílusokat, melynek lényege, hogy a tervezés során kiragadják mindegyik irányzatból a legkarakteresebb elemeket. Az északi hangulat is megengedi a lakásban a visszafogottabb színek használatát.
A skandináv stílus rajongói nem kedvelik a harsány színeket, ezért számukra a frissebb, pasztellárnyalatok javasoltak, úgy mint a türkizkék vagy vízzöld. A bársony bútorszövetekhez jó kiegészítők lehetnek a vászonból vagy más természetes anyagból készült párnák.
Az északi hangulat egyik legfelismerhetőbb eleme a fény, a világos terek és az igényes, jól átgondolt világítás. A lakás fókuszában a különleges alakú lámpák állnak, melyek önmagukban is dekoratívak. A hatalmas üvegfelületeken árad be a természetes fény, amitől igazán légies lesz bármely helyiség.
Mint minden lakberendezési irányzatban, itt is a részletekben rejlik a harmónia. Minél több kiegészítőt komponálunk össze egy-egy lakásrészben, annál barátságosabb lesz. Személyes tárgyainkat jól hangsúlyozzák a kisebb design darabok, használati tárgyak.
A hálószoba ma már nem a klasszikus értelemben vett intim tér. Lehet galérián, egyterű loftban vagy akár csak egy alvósarok. Bármely megoldásról legyen szó, itt is az egyszerű, laza megoldások működnek a legjobban, mint például a falnak támasztott képkeretek vagy a földön hagyott kisebb tárgyak. A legfontosabb, hogy kerüljük a túlzsúfoltság érzetét.
A konyha és étkező együttese okozza sokszor a legnagyobb fejtörést. Ebben a térben a rend a lelke mindennek. Már nem divat a zárt beépített szekrények használata, ezért minden használati tárgy szem előtt van. Vannak köztük esztétikusak, de vannak kevésbé mutatós darabok, ezért fontos, hogy mindennek meglegyen a maga helye. Az egységesség megőrzése érdekében itt sem dominálnak az élénk színek.