Átalakítanád a gardróbodat, de nem tudod, hogyan kezdj hozzá? Ha ezeket az ergonómiai szabályokat betartod, tökéletes lesz a végeredmény.
1. Mit is tárolnánk?
Az első kérdés, hogy mit és hogyan szeretnénk tárolni: mit akasztanánk fel, mit raknánk polcra és mit fiókba. Ha ezt tisztáztuk, jöhet az ajtók, fiókelőlapok kiválasztása.
2. Hová helyezzük?
Bármekkora a lakásunk, beépített bútorral tudjuk a legjobban kihasználni a rendelkezésre álló helyet, hiszen méretre gyártott darabokkal minden zugot bevonhatunk a tárolásba. Hasznosíthatjuk a lépcső vagy a ferde falsík alatti holtteret, sőt a kisebb beugrót is.
3. Belső tér felosztása
- Miután felmértük a rendelkezésre álló helyet, fordítsuk figyelmünket a belső kialakításra. Az akasztórudat maximum 180 cm magasra tegyük, így még kényelmesen elérjük (ide estélyi ruhákat akaszthatunk), kabátoknál a 140 cm-es magasság ideális, dzsekiknél, zakóknál elég 100-110 cm. Blúzokhoz, ingekhez 80 cm-re erősítsük a rudat.
- Ezeket az akasztós részeket akár egymás alá is rakhatjuk. A szekrény mélységére legalább 60 cm-t számoljunk, hogy elférjen benne bármilyen vállfa.
- Fiókokat csak olyan magasságig érdemes alkalmazni, ahol még belelátunk, ha kihúzzuk (ez általában 100-110 cm). Ha a fiókos elem nincs egybeépítve a gardrób többi részével, a mélység lehet 40 cm, ennél kisebb mélységű fiókba azonban nagyon kevés dolog fér el.
- Ha a polcokat egymás fölé, 30-35 cm-es távolságra tervezzük, jó eséllyel nem dőlnek le az összehajtogatott ruhák.
A Lakáskultúra Online ott van a Facebookon is! Klikkelj ide, és lájkolj minket a legújabb lakberendezési trendekért, kreatív ötletekért és a magazinnal kapcsolatos friss infókért, valamint látogass vissza a www.lakaskultura.hu-ra, ahol új lakásokkal, tippekkel várunk minden nap!