Sokszor barátságosabb légkört tudunk teremteni egy kisebb lakásban, mint egy tágasabb otthonban. A tér hiánya ugyanis sok esetben nagyobb kreativitást igényel.
Sajátos hangulatot ad, ha a nappali és a háló egy térben helyezkedik el, de fontos észben tartanunk, hogy az életvitelünkhöz mi illik igazán. Ha praktikusan végiggondoljuk, hogyan telnek a hétköznapjaink, akkor könnyen rájöhetünk, hogy mire érdemes helyezni a hangsúlyt.
Egy kisebb alapterületű nappaliban az a legfontosabb, hogy csak olyan bútorok és tárgyak kerüljenek be a térbe, amelyekre biztosan szükségünk van. Az esztétika sem utolsó szempont, éppen ezért olyan fontos, hogy mindennek meglegyen a maga helye.
A konyhában is számos megoldás létezik az edények és egyéb használati tárgyak eltüntetésére. Ha a nappaliban van lehetőségünk kialakítani egy ebédlőasztalt, akkor itt elég csupán egy reggelizőpultot elhelyezni, két székkel.
Egy kisebb lakásban is berendezhetünk kényelmes étkezőasztalt a család számára. Arra mindenképpen érdemes odafigyelni, hogy a székek betolhatók legyenek alá, és ne foglaljanak feleslegesen helyet.
A fürdőben is jó, ha ügyelünk a letisztult és rendezett megoldásokra. A monokróm színekkel még jobban tágíthatjuk a térhatást. A fehér falak és szaniterek mellé válasszunk bézs színű padlót akár PVC-ből.
A Lakáskultúra Online ott van a Facebookon is! Klikkelj ide, és lájkolj minket a legújabb lakberendezési trendekért, kreatív ötletekért és a magazinnal kapcsolatos friss infókért!