A szűkösebb területeket is maximálisan kihasználhatjuk, ha szem előtt tartunk néhány hasznos tanácsot.
1. Kontrasztok
Mindig gondolkodjunk az ellentétek vonzására! A téglalap alakú teraszra válasszunk kerek asztalkát, a szúrós, tövises növények mellé ültessünk puha levelű virágokat. Sokkal érdekesebb lesz az összhatás, mintha minden egyforma lenne a térben.
2. Kint a bent
Folytassuk a kertben, amit a belső szobákban elkezdtünk. Nem csak stílus és színek tekintetében, de akár funkciójában is kibővíthetünk egy-egy szobát, hála az egyre kifinomultabb kültéri technikáknak. Ne fogjuk vissza magunkat, teremtsünk igazán kellemes és kényelmes környezetet a teraszon is, így biztos több időt töltünk majd a friss levegőn.
3. Felszámolt zűrzavar
Kisebb méretű területeken különösen fontos, hogy ne essünk túlzásokba! A kevesebb tényleg több: ne halmozzuk a bútorokat, az anyagokat, a színeket és a növényeket. Igyekezzünk minél praktikusabban beépíteni a rendelkezésünkre álló részt, és kerüljük a rendetlenséget.
4. Okos világítás
A kinti lámpáknak köszönhetően lehetőségünk van előnyösen bevilágítani az esti kertet. A konkrét funkcióval rendelkező, például a grillsütő feletti lámpától a hangulatvilágításig rengeteg lehetőség áll rendelkezésünkre, hogy feldobjuk a szabad ég alatti összejöveteleket.
5. Zárkózzunk be
A kicsi kertek, erkélyek és teraszok lehetőséget adnak arra, hogy igazán meghitt, védett, bensőséges oázist varázsoljunk, ahol feltöltődhetünk a stresszes hétköznapok után. Ez a hatás fokozható a lugasra felfuttatott növényekkel is.