Sok tárolóhely, színharmónia és játékos elemek jellemzik azt a két gyerekszobát. Olyan variációkat mutatunk be, melyek ideális megoldást kínálnak kislányoknak és kisfiúknak is.
A tervezés kezdeténél gondoljuk át, milyen összhatást szeretnénk elérni. – Érdemes a színekkel kezdeni. Törekedjünk arra, hogy a gyerekek kedvenc színei megjelenjenek a szobában, hiszen ők fognak ott lakni. Utána már sok múlik azon, hogy a különböző boltok éppen milyen bútorokat és dekorációkat kínálnak. Nézelődjünk, de ne döntsünk azonnal! Így könnyebben kialakul a végleges kép – magyarázza Karácsony Petronella tervező.
A fiatal tervező szerint a gyerekszoba berendezésénél egyszerűen elkerülhetjük a kaotikusságot és azt, hogy rendezetlennek tűnjön az enteriőr.
– Az, hogy mire van szüksége egy kisgyereknek a szobájában, az nagyban függ az életkorától. Fontos, hogy csak a legszükségesebb bútorokat vegyük meg, de szerezzünk be sok-sok tárolót, amibe a játékokat el tudjuk rejteni – tanácsolja. Hozzátette: a zsúfoltság legtöbbször a játékok kaotikus elhelyezéséből adódik, nem feltétlen abból, hogy kicsi a szoba.
Azon is törhetik a fejüket a szülők, vajon mi lesz azokkal a bútordarabokkal, amelyeket szép lassan kinőnek a csemeték vagy egyszerűen csak túl gyerekesnek látják majd. Petronellának erre is van néhány trükkje: a semleges, fehér falszín hosszútávon is jó megoldás, hisz ha a gyerekek megunják, egy-egy falszakaszt akár maguk is átfesthetnek. Így csak a kiegészítők egy részét kell majd lecserélni, ami azt jelenti, hogy viszonylag kis költségvetésből egy új szobát varázsolhatunk.
A színeken kívül érdemes a formákkal is variálni. Dekorálásnál a fiúszobákba a kicsit vagányabb, szögletes ívek és formák a közkedveltek, a lányoknál pedig a lágyabb, ívesebb formákat érdemes használni.