A keretek felfüggesztése pofonegyszerű feladatnak tűnik, pedig a szakszerű felszerelésnél nagyon sok szempontot kell figyelembe venni.
Használhatunk szöget, csavart, de napjainkban már itthon is egyre jobban terjed a képakasztó sínek használata. A szögek alkalmazásáról mindenkit lebeszélnék, mert nagyon könnyen kifordulhat a falból, tehát nehezebb vagy értékesebb képek felfüggesztésére ez a módszer nem alkalmas. A csavaros rögzítés sokkal megbízhatóbb, hiszen a tipli megszorul a falban, így nehezebb műalkotások súlyát is elbírja. Hátránya, hogy a képek átrendezésénél vagy egy költözésnél ott marad a furat helye, és a fal kijavításának is igen komoly költségei lehetnek. Ha mégis emellett döntenénk, figyeljünk arra, hogy a fal alapanyagának megfelelő tipliket vásároljuk, másmilyen szükséges ugyanis egy téglafal, illetve egy gipszkarton fal esetében.
A legesztétikusabb megoldás egyértelműen egy képakasztó rendszer kiépítése. A képakasztó sín egy alumíniumprofil, amelyet speciális rögzítőelemek segítségével felfúrunk a falra, közvetlenül a mennyezet alá. Előnye, hogy segítségével képeinket bármikor könnyedén és szabadon átrendezhetjük, szerszámok használata nélkül, és még a falakat sem rongáljuk közben. A képakasztó sínek szinte bármilyen falra felszerelhetők, nagy teherbírásúak, és igény esetén bármikor bővíthetők. Az sem jelent gondot, ha nincs falfelületünk, hiszen létezik mennyezeti képakasztó sínrendszer is, amely nagy üvegfelületekhez tartozik. A rendszer hátránya, hogy kicsit költségesebb a kiépítése, de ez idővel garantáltan megtérül.
Néhány jó tanács, amit érdemes betartani:
– Mindig a kép súlyához igazítsuk a rögzítési módszert.
– Érdemes a képeket két akasztóval ellátni, így jobban eloszlik a terhelés, és nem fognak billegni.
– A képkeret lehetőleg takarja el a rögzítést.
– A képek között legyen hely, ne zsúfoljuk össze őket.