Sokszor azt hisszük, hogy a lakásunk nemcsak szép, de trendi is. Nem mintha baj lenne, ha nem követjük a trendeket, a lakásunk berendezése magánügy, de azért jó, ha képben vagyunk, hogy mivel nem érdemes már dicsekedni.
A trendek a lakberendezésben is ugyanolyan gyorsan váltakoznak, mint a divatban. Ha ezeket mindig követni akarnánk, akkor sosem lenne igazán a sajátunk az otthonunk. Ugyanakkor vannak olyan irányzatok, amelyek évekig tartják magukat, így ezek közül esélyes, hogy egy-kettőbe belekóstoltunk.
A szürke ötven árnyalata
A szürke falak ideje lejárt. Különösképpen igaz ez a konyhákra, ahol most a zöld különféle árnyalatai a legdivatosabbak. A többi szobában is lassan leáldozik a némiképp borongós szín egyeduralma. A trendelőrejelzések azt mondják, hogy a világjárvány után az emberek vidámabb színeket szeretnének látni.
Rosszul értelmezett retró
Meglehetősen divatos volt az elmúlt években a múlt század közepének lakberendezési stílusa. Ez azonban eddig sem egészen azt jelentette, hogy a nagymama összes bútorát el kellett volna hordani és lelambériázni hozzá a falat. Az ötvenes évek pasztelljei és a hatvanas évek földszínei mellett az adott korszakok bútorai is divatosnak számítottak, most azonban kicsit már vesztett erejéből ez a trend, így nem érdemes nekikezdeni az implementálásának.
Monokróm fehér enteriőr
Kim Kardashian és Kanye West válnak, így a közös ház, mely a monokróm fehér trend jeles képviselője, is piacra került. Vevőt egyelőre még nem talált; valószínűleg azért, mert kevés ember érzi magát igazán jól olyan környezetben, amely teljesen steril hatást kelt.
Kontraszt falak
Eddig szinte kötelező volt a nappali egyik falát a többitől különböző színűre gyúrni, most azonban ez már nem alapvetés. Ez persze nem jelenti azt, hogy ne tehetnénk meg, ha ez illik a lakáshoz, vagy éppen ehhez van kedvünk, mindössze arról van szó, hogy mire mindenki kipróbálta ezt az ötletet, kiment a divatból.
Bútor szettek
Az ággyal összeillő éjjeliszekrény, és a szekrénnyel azonos bútorsorozatból származó komód sosem volt a fantázia jele a lakberendezésben, ugyanakkor megoldást adott arra, főleg kis lakások esetében, hogy ne legyen túl nagy összevisszaság és bútorraktár érzet a szobában. Ha elkerülnénk a katalógus hatást, akkor nyugodtan vegyük meg a szettet, ha úgy egyszerűbb, de a változatosság kedvéért helyezzünk egy antik, hipermodern, vagy bármilyen más módon kontrasztos bútort a középpontba.