Mindenképp érdemes mérlegelni, hogy a két lehetőség közül melyik számunkra a megfelelő. Ehhez nyújtunk egy kis iránymutatást.
A konyhasziget egyik legnagyobb előnye a plusz tárolóhely. Mielőtt letesszük a voksunkat egy asztal mellett, érdemes felmérni, hogy a beépített polcrendszerben elférnek-e az edények, tányérok, poharak, evőeszközök és egyéb konyhai kellékek, amik nélkülözhetetlenek a mindennapokban.
Az étkezéshez azonban tagadhatatlanul kényelmesebb felület a konyhaasztal. Ha gyakran eszik együtt a család, egyértelműen ez a szerencsésebb választás. Ráadásul nem csak az étel elfogyasztásához, de az előkészülteihez is sokkal nagyobb terület áll rendelkezésünkre.
Szintén a konyhasziget mellett szól, hogy kisebb helyet foglal el, ezáltal több szabad területünk marad, szellősebb lehet tőle a konyha. Persze az is előfordulhat, hogy ez nem választás, inkább kényszer: a konyhasziget esetében csak 1 méter a kötelező távolság a szekrénysortól. Egy étkezőasztal ennél jóval nagyobb teret kíván, bár a tény, hogy akár körbe is ülhetjük, ami sokkal közvetlenebb, barátságosabb hangulatot teremt.
A konyhasziget magas, gyakran bárszékre hajazó ülőhelyei tagadhatatlanul látványosabbak hagyományos társaiknál, amiktől rögtön modern, laza és izgalmas hellyé változik a konyha. Teljesen alkalmatlanok viszont arra, hogy hosszabban üljünk rajtuk: nem támasztják meg a hátunkat, néha kissé instabilak, a gyerekeknek pedig egészen biztosan nem ér le a lába.