A technika rohamos fejlődése miatt napjainkban hosszas kutatómunka szükséges a megfelelő konyhagépek kiválasztásához.
Berendezés és konyhagépek
A legfőbb tanácsunk, hogy párhuzamosan történjen a berendezés megtervezése és a gépek kiválasztása, hiszen a két folyamat nem független egymástól.
Az alapfelszereltséghez tartozik a főzőlap, a sütő, a hűtő, de ez igény szerint bővíthető elszívóval, mosogatógéppel, mikrohullámú sütővel, a határ pedig a csillagos ég: ma már kapható pároló, beépített kávéfőző, pultba süllyesztett wokégő, lábazati porszívó, borhűtő, fagyasztó- vagy melegítőfiók, illetve megjelentek az alapgépek luxusváltozatai, okosfunkciókkal ellátva. Azért fontos a bútorokkal egy időben összeválogatni a gépeket, mert figyelembe kell venni a beépítési és kivágási méreteket.
Legyünk energiatakarékosak!
Mindenképpen energiatakarékos készüléket vásároljunk, és előzőleg gondoljuk át a főzési szokásainkat. Célszerű felmérni az áramigényüket is. A modern készülékek ugyan kevesebbet fogyasztanak, viszont jellemzően több gépet használunk egyszerre. A lakás maximális áramfelvételét a főbiztosító árama határozza meg. Ha kevés az amperszám, kérvényezhetjük a teljesítménybővítést.
Egy regisztrált villanyszerelő felméri a fogyasztásmérő helyét, megállapítja, hány fázis szükséges, megvizsgálja a fővezetékek keresztmetszetét, műszaki állapotát. Így derül ki, hogy bővíthető-e a kismegszakító vagy a fővezeték cseréje szükséges.
32 A-ig díjmentes a bővítés, ez szűken elég egy családi ház áramfelvételéhez. A további bővítésért amperenként kell fizetni, 10 A 2300 W terhelést bír. A visszaplombálást az áramszolgáltató végzi. A villanyszerelővel együtt jelöljük ki az elektromos kiállások, konnektorok helyét is.
A Lakáskultúra Online ott van a Facebookon is! Klikkelj ide, és lájkolj minket a legújabb lakberendezési trendekért, kreatív ötletekért és a magazinnal kapcsolatos friss infókért, valamint látogass vissza a www.lakaskultura.hu-ra, ahol új lakásokkal, tippekkel várunk minden nap!