A konyhasziget egyre népszerűbb megoldás, akár a nappalival egy térben, akár önálló helyiségben alakítjuk ki a konyhát. Mivel körbejárható, ideális körülményeket biztosít a közös főzéshez és a társasági élethez.
Ápol és eltakar
Egy megemelt pult elegánsan elrejti szem elől a főzőszigetben kialakított mosogatót, valamint
a főzőlapot. Különösen szép ez a fával kombinált fehér modell, amely az elé rakott bárszékeknek köszönhetően a gyors hétköznapi reggelik helyszíne is lehet egyúttal.
Beépített konyhasziget helyett
A szigetszerű kialakításhoz nem kell szükségképpen épített megoldásokban gondolkodni. Egy nagy – vagy két kisebb, összetolt – fiókos, alsó tárolós elem remekül megfelel a célnak. Így jelentősen megnő a munkafelület és az edények tárolására használható hely.
Több funkció egyben
Asztal és tároló is egyben ez az izgalmas megjelenésű, termetes sziget, amelynek egyik fele sokfiókos komódon, a másik pedig gazdagon esztergált lábakon áll. A fiókokban számos terítési és konyhai kellék elfér, ráadásul méretükből adódóan a tartalmuk jól szelektálható.
Extra elem
Bár ennek a bútornak a fő feladata, hogy a konyhát elválassza a nappalitól, egy kör alakú lappal zárták le a végét – amely már nem étkezőpultként, hanem asztalként funkcionál. Eredeti megoldás!
Plusz étkezőrész
A munkalap hosszabbra futtatásával egyszerűen kialakíthatunk étkezésre alkalmas részt a sziget egyik végén. Kiemelt jelentőségű a világítás, mely dekorációs elemként is meghatározó szerepet tölt be.
Üvegajtós megoldások
Tálaló vagy vitrin is helyet kaphat a szigetes bútorkombinációban, hogy szem előtt legyenek a legszebb tárgyaink. Az üvegajtó látványos, de ha kisgyerek van a családban, gondoljuk meg, mert balesetveszélyes!