A karácsonyra készülődés időszakában a konyha válik a mindennapi élet egyik fő színterévé. Szakértőnk, id. Szabó Barnabás konyhatervező segít kiigazodni, hova milyen fiókot, vasalatot válasszunk.
Vásárláskor mindenekelőtt tisztázzuk a fiókok funkcióját és a velük szemben támasztott elvárásainkat: mit tárolunk majd bennük, milyen súlyt kell elbírniuk, mekkora a magassági és a szélességi helyigény. Ezt követően tegyük fel az alábbi kérdéseket: szükséges a fiókoldal magasítása? Teljesen ki akarjuk majd húzni a fiókot? Hogyan záródjon? Esetleg önbehúzó változatot szeretnénk?
A részleges kihúzású megoldásnál a fióktestből kb. 7 cm marad a korpuszon belül kihúzáskor. Ez viszonylag olcsó kialakítás, elsősorban nagy mélység és relatíve nagy, 30-70 kg-os teherbírás esetén javasolt (pl. edények és tányérok tárolása).
Teljes kihúzású fiókokat főleg kis mélységű és kis teherbírású daraboknál használunk. A fém fiókoldalas rendszereknek magasabb az árfekvése, mint a sima fiókcsúszóké, de sok előnyük van, ma már léteznek önbehúzós és csillapítós, oldalfal-magasítós rendszerek, kimondottan hozzájuk illeszkedő speciális tányér- vagy fűszertárolókkal.
A síntípusok között megkülönböztetünk olcsóbb, egyszerű változatokat, ilyenek a fémből készült egyoldalú, görgős fióksínek, a golyós fióksínek, illetve a rejtett alsó vezetésű fióksínek. A drágább, speciális szerkezeteket elsősorban kamraszekrényekhez használjuk. Ezek nagyon praktikusak, és kimondottan nagy teherbírással rendelkeznek.
A Lakáskultúra Online ott van a Facebookon is! Klikkelj ide, és lájkolj minket a legújabb lakberendezési trendekért, kreatív ötletekért és a magazinnal kapcsolatos friss infókért!