Termékeny és ezerarcú alkotó. Ezzel a két jelzővel illetik leggyakrabban a francia formatervezés fenegyerekének tartott Philippe Starck világhírű sztárdizájnert.
„Négy perc alatt tervezek meg egy széket, gondolkodás nélkül, az ösztöneimre hagyatkozva” – nyilatkozta nemrég a 66 éves Philippe Starck, amikor a kreativitásról faggatták. Később ugyan hozzátette, hogy ezen képességének a megőrzése érdekében spártai életmódot él. Az alkotótevékenység időszakában a délnyugat-franciaországi Arcachon-öböl egyik kis halászfalujába lévő házában bújik el a külvilágtól, hogy kizárólag a tervezésre koncentrálhasson. A szigorú életvitel nem véletlen, hiszen rengeteg a munkája, az 1979-ben alapított Starck Product céghez évente 1200-1500 felkérés érkezik.
Starck saját bevallása szerint magányos kamaszkorában szerette meg a tervezést, és kezdetben a repülőmérnök édesapja műhelyében szerzett élmények jelentették számára az ösztönzést. Aztán az iparművészeti egyetemi évek alatt, mindössze húszévesen, a héliummal töltött gömb konstrukciójával bekerült a francia állami tévé híradójába.
Karrierjét a divattervező Pierre Cardin bútortervező stúdiójának művészeti vezetőjeként kezdte, nemzetközi ismertségre 1983-ban, Mitterand francia államfő elnöki lakosztályának az átalakításával és a párizsi Costes kávéház és étterem belsőépítészeti munkáival tett szert. Innentől pályája egyenes ívben haladt felfelé. Több oldal kellene annak a közel ezer projektnek a felsorolásához, amelyek eddigi életművét alkotják; a belsőépítészettől kezdve az építészeten át a járművekig, a konyhafelszereléstől a bútorokig, sportruházatig, ipari eszközökig igen széles a tevékenységi köre. Tervezői hozzáállását elsősorban a játékos formavilág és a technikai innováció összekapcsolása jellemzi, és szem előtt tartja, hogy formatervezett használati tárgyai minél szélesebb rétegek hétköznapjaiba hozzanak minőségi változást.
Mivel a dizájn világában a Philippe Starck név manapság önmagában garancia a sikerre, a népszerű tervező elsősorban már etikai, politikai és ökológiai meggyőződése alapján, illetve érdeklődésének megfelelően válogat. Fő passziója a hajózás, ennek köszönhető egyik kimagasló alkotása, a 2012-ben Steve Jobs számára készített Venus nevű hajó, illetve a párizsi Lenôtre cukrászat felkérésére tervezett hagyományos francia karácsonyi fatörzs fantázianevet viselő sütemény, amelyet egy fűrészelt farönk inspirált. A naturalista alapkoncepciónak megfelelően a sztárdizájner azt kérte, hogy a torta ízvilága is emlékeztessen a fára, a profi cukrászok pedig zokszó nélkül próbálták teljesíteni a lehetetlen feladatot. (El tudnak képzelni egy faízű süteményt?) Meghökkentőnek tűnhet a Metz városába tervezett szálloda elképzelése is: a tizenkét emeletes üvegtömb épület lapos tetejére egy tradicionális, a francia Lorraine régióra jellemző kertes lakóházat képzelt. Biztosak lehetünk benne, hogy ha elkészül, korunk egyik szimbolikus épülete lesz!