A gyerekek fantáziája határtalan, melyet fejlesztenünk és segítenünk kell. Igaz ugyan, hogy bármilyen szegényes, vagy színtelen is az őket körülvevő környezet a gyerekek mindig találnak valami jó kis játékot, mégis a családi háttér mellett a hétköznapi környezet fontosságáról sem feledkezhetünk meg.
Ebben kitüntetett szerepet tölt be a játszótér, a játszóház, vagy dühöngő, az a helyszín, amely a kikapcsolódást és a közösségi együttlétet szolgálja. Különösen fontos ez a városi gyerekek életében, hiszen az urbánus környezet egyhangúsága és szűk terei kevés játéklehetőséggel szolgálnak. Szerencsére vannak jó példák is, olyan művészek, akik ezeket a gondolatokat tartják szem előtt.
Ezen kortárs képzőművészek egyike, Jessica Stockholder, kinek tervei alapján épült installáció a New York-i Madison Square Parkban. Az installáció egy többszínű, háromszögletű tér, amely színes homokkal kitöltött részekből és gumi elemekből épített pódiumból áll. A követendő példa üzenete a lehetőség, melyben a városi beton környezet, a modern technológia és a színek találkoznak. A művészet és a modern formavilág ösztönzően hat a gyerekek fantáziájára. Valóságos mesevilág elevenedik meg a kortárs alkotók munkájában, amely nemcsak a gyerekek fizikai aktivitását szolgálja ki, de segíti kreativitásuk fejlődését is. A modern köztéri játszótér nemcsak hintából, mászóhálóból, vagy kalózhajóból áll, de fontos technológiai fejlesztések eredményeit is felhasználja, mint például a gumilapos aljzat, vagy az ütéscsillapító szőnyegburkolat. A modern játékok a formákkal, a színekkel és a léptékkel játszanak, az amőba-formák, dimbes-dombos, aszimmetrikus terek, a vibráló színek, meglepő színkombinációk, vagy az óriásra nagyított hétköznapi tárgyak. A hívogató kuckók, megmászandó csúcsok, izgalmas labirintusok. Mindaz, aminek meghódítása önbizalmat és kreativitást épít és amitől még mi felnőttek is csak ámulunk, mint Alice Csodaországban!