Bár az indusztriális jelleg a nagy belmagasságú, hatalmas ablakokkal rendelkező, egy légterű helyiségekben érvényesül igazán, ahol a gerendák, a tartószerkezetek, a gépészeti megoldások, a csövek, a vezetékek is a látvány szerves részét képezik, ám néhány kulcsfontosságú elem segítségével a kisebb lakásokban is felidézhető.
Ennél a stílusnál kulcsfontosságú a fém és a beton alkalmazása. Előbbi lehet rozsdás, oxidálódott, utóbbi pedig nemcsak a padlóra és a falra kerülhet, hanem akár bútorok, szaniterek és pultok is készülhetnek belőle. A nyers fának szintén itt a helye: a kezeletlen, szúette, kopásokkal és repedésekkel teli tárgyak egy kicsit otthonosabbá teszik az amúgy ridegebb, hűvösebb teret. Fontos, hogy ennél a stílusnál az idő múlása mindig meglátszik a felületeken és a tárgyakon, amelyek ettől függetlenül tetszőlegesen társíthatók modern elemekkel. Éppen ezért a befejezetlen, használt, patinás darabok mellett a fémből készült láncok, szegecsek, csavarok, csatok, fogaskerekek és görgők szintén kihagyhatatlan vizuális elemek.
A bútorok kivétel nélkül egyszerű, funkcionális darabok. A házi kivitelezésű megoldások is kedveltek, használjuk hát a fantáziánkat, és bátran értelmezzünk újra például egy régi gyógyszeres szekrénykét, egy sokfiókos cérnagyári tárolót, egy iskolapadot vagy éppen egy raktári állványt!Aztán ha sikerült, tegyük központi helyre az így kapott, egyedi darabokat.
Ez a mottójának – minél inkább ütött-kopott, annál autentikusabb – megfelelően az újrahasznosítást is szem előtt tartó stílus nemcsak költségkímélő, hanem a kreativitásnak is teret ad, nem véletlen hát, hogy népszerűsége továbbra is töretlen.