Összeszedtük a legfontosabb tudnivalókat.
– Ha áteresztő (világos, könnyű anyag) és sötétítő (sűrűbb szövésű vagy blackouttal bélelt anyag) függönyt is szeretnénk, akkor kétsínes vagy kétrudas karnist válasszunk. Előfordul, hogy redőnnyel felszerelt ablakra csak áteresztő függönyt teszünk fel, ilyenkor egy sín is elég, amire kétoldalt kerülhet egy-egy vékonyabb, eltérő színű vagy mintás dekorfüggönycsík.
– Egy jól elhelyezett karnis minkét irányban túllóg az ablakon, így nem takar be az oldalra gyűlt textil, amikor széthúzzuk a függönyt. Festői redőket több módon is kialakíthatunk: ringlik (anyagba ütött fémkarika), egy behúzószál vagy műanyag csúszkákkal ellátott textilfülek segítségével. Nagy belmagasságú lakásoknál ma már távirányítós, motorost karnist is választhatunk.
– Oldalra kötve akkor lesz szép az íve a függönynek, ha a kikötőkampókat kijjebb fúrjuk be a falba, mint a karnis legszélső pontja. Ennél a megoldásnál használhatunk zsinórokat, bojtokat, kristályokat, illetve bármilyen más divatos kötőanyagot.
– Ha azt szeretnénk, hogy a felfüggesztés semmilyen módon ne látszódjon, elrejthetjük a karnisszerkezetet álmennyezet vagy karnistok mögé.