Néhány alapelvet szem előtt tartva mi is könnyen eligazodhatunk az árnyalatok és minták kombinálásának tudományában.
Az árnyalatok kiválasztásakor az a legfontosabb, hogy a lakás egészét szem előtt tartva ügyeljünk a színek harmóniájára. A visszafogott, neutrális tónusok köré szervezett alapok és a kellemes kontrasztot alkotó élénk színfoltok a különböző helyiségeken végigvonulva összefűzik a tereket, és gondoskodnak a nyugalmat árasztó lakókörnyezetről.
A legegyszerűbb megoldás, ha egy adott szín sötétebb és világosabb árnyalatait alkalmazzuk mindenhol, így teremtve meg a folytonosságot. Az enteriőr attól függően lesz merész vagy épp visszafogott, hogy mekkora felületet uralnak az egyes tónusok, illetve melyek az alapszínek. Egy térben három domináns színnél ne használjunk többet!
Kellemesebb lesz a hangulat, ha a kiválasztott árnyalatok legalább háromszor megjelennek, akár apró kiegészítők formájában. Ne feledkezzünk meg a különböző pszichés hatásokról sem: a sötét árnyalatok optikailag szűkítik a teret, és méltóságteljességet, hagyománytiszteletet sugallnak, a pasztellekről a fiatalságra, finomságra, nőiességre asszociálunk, hideg színekkel megnyugtató, meditatív és békés atmoszférát, élénk színekkel pedig dinamikus, pezsgő miliőt teremthetünk.
Még több cikket olvasnál a témában? Kattints az alábbi cikkekre:
A Lakáskultúra Online ott van a Facebookon is! Klikkelj ide, és lájkolj minket a legújabb lakberendezési trendekért, kreatív ötletekért és a magazinnal kapcsolatos friss infókért, valamint látogass vissza a www.lakaskultura.hu-ra, ahol új lakásokkal, tippekkel várunk minden nap!