A ruházati termékekhez hasonlóan a lakásban található textileket is tisztítani kell. Arról, hogy mit hogyan és milyen hőfokon moshatunk vagy tisztíthatunk, a textileken található KRESZ-címkék adnak felvilágosítást.
A gyorsan koszolódó daraboknál – díszpárnahuzat, ágytakaró, gyerekszobai függöny – mindenképpen érdemes géppel is mosható anyagokat választani; sajnos a kényesebb dekoranyagok általában száraztisztítást igényelnek. A kárpitokat, szőnyegeket, padlószőnyegeket speciális, általában egy napra is bérlehető gépekkel tudjuk tisztítani.
A lakástextileken használt leggyakoribb KRESZ-címkék:
Mosható A mosóteknőben lévő számok a víz legmagasabb megengedett hőfokát mutatják, az alatta lévő vonalak a kíméletes mosásra hívják fel a figyelmet.
Vasalható A vasalóra rajzolt pöttyök arról tájékoztatnak, hogy mi az a maximális hőmérséklet, amely még nem árt az anyagnak. Egy pötty 110 Celsius-fokot, két pötty 150 fokot, három pötty 200 fokot jelent.
Vegytisztítást igényel Vegytisztításra a kör alakú jelzés utal, a benne lévő betűk elsősorban a szakembereknek adnak segítséget. „A” betűvel jelölt textileknél korlátozás nélkül használhatunk általánosan használt oldószereket, a „P” a perklór-etilént és fluor-szénhidrogént jelöli, az „F” pedig a fluor-szénhidrogén és a nehézbenzin jele. (Ez utóbbit elsősorban érzékeny termékeknél használják.) A kör alatti aláhúzások a folttisztításra utalnak, ha pedig teljesen át van húzva az ikon, egyáltalán nem tisztítható vegyileg az anyag.