A következő trükkök nemcsak dekoratívak, hanem még csendesebbé is teszik az otthonunk legfontosabb pihenőzónáját, a hálószobát.
Nem csak nagy felfordulással járó felújításokkal tudjuk hangszigetelni a hálószobánkat: a következő ötletekkel egyszerűen visszaverhetjük a minket zavaró zajokat, és még a szomszédok is hálásak lesznek értük.
Zajszűrő tárolóelem
Ha nagyobb hálószobával rendelkezünk, akkor érdemes könyvespolcot tenni a zajosabb, például a társasház közlekedőjét határoló, avagy a szomszéddal közös falrészhez. Tároljuk itt a könyveinket, ezzel ugyanis remekül meg tudjuk szűrni a zajokat.
Hangelnyelő függönyök
Érdemes a hálószobába nehezebb, vastagabb anyagból készült sötétítőfüggönyt választani, amellyel nemcsak a fényt szűrhetjük ki a helyiségből, de még a zajokat is elnyeli.
Tipp: utólagos hangszigetelés esetén érdemes az ablaküveget hangszigetelő üvegre cserélni, míg az ajtók utólagos hangszigetelésekor figyelni kell arra, hogy ne csak az ajtó lapját, hanem a tokot, illetve a lap és a tok találkozási pontjait is szigeteltessük.
Plusz egy réteg a szőnyeg alá
Zavaró alsó szomszédok? Ha emeletes házban élünk, akkor érdemes a szőnyeg alá egy plusz, akár filc anyagból készült réteget tenni, ami némileg tompítja a zajokat.
Tudtad? A megfelelő padlószigetelő panelek nemcsak a lentről felszűrődő hangokat tompítják, de az általunk keltett lépés- és kopogó hangokat is elnyelik.
Praktikus és mutatós falvédők
Nem kell az egész falat szőnyegekkel beborítani! Elég több párnát használni a helyiségben. Minél több textil van a hálóban, annál jobb, ugyanis ezek jobban elnyelik a zajokat.
Ha profi megoldásban gondolkodunk, jó, ha tudjuk: a hangszigetelés előtt a legfontosabb, hogy szakember segítségével felderítsük, pontosan milyen hangforrással van dolgunk, és azt milyen felületek továbbítják.