Egy műalkotás, egy művész és egy enteriőr: új sorozatunkban antik és kortárs műtárgyakat mutatunk be olvasóinknak és szemléltetjük, hogyan simulhatnak bele ízlésesen a mindennapjainkba és az otthonunkba.
A lakás legintimebb helye, ahol mindennél többet számít a színek harmóniája és a nyugalmat árasztó közeg, nem más, mint a hálószoba.
A pihenés és elcsendesedés helyszíne funkciójából adódóan megkívánja a nyugalmat árasztó és biztosító berendezést. Ideális esetben olyan árnyalatokat és textúrákat válogatunk ide, melyek segítik a relaxációt. Természetesen ide is találhatunk a szempontoknak megfelelő műalkotást! Ilyenkor az enteriőrre jellemző részletekre érdemes fókuszálni. Ideális a harsány színek helyett inkább pasztell árnyalatú képeket keresni és az sem árt, ha kivitelezésében némi játékosságot is felfedezhetünk, mely még különlegesebbé varázsolhatja az ágyban töltött perceket.
Egy sötétebb falszínnel rendelkező hálószobába, amelyben a föld színekhez hangoltan növényekkel és melegséget árasztó drapériákkal törekedtek a harmónia megteremtésére, Keserü Károly kortárs festőművész alkotását választottuk.
A művész egy nagyon egyedi, mégis ősidők óta használt, sajátos művészeti formanyelvet alakított ki, mellyel világszerte sikereket arat. Keserü Károly 1986-ban Debrecenből vándorolt ki Ausztráliába. Képzőművészeti tanulmányait Melbourne-ben, majd Londonban végezte. Műveit nemzetközileg is ismerik: résztvevője londoni, New York-i, párizsi, berlini, frankfurti, kölni, amszterdami, milánói és bolognai művészeti vásároknak. Mindemellett pedig Budapest egyik legrangosabb kortárs galériájának képviselt művésze.
A pusztán egy számsor által megkülönböztetett Cím nélkül (1806013) festmény kompozíciója egy fragmentált hálózat rendszert rajzol ki. A művész technikájának specifikuma, hogy apró pontok sokaságából építi fel műveit. Ez az eljárás ősidők óta kíséri az emberiséget és a különböző korszakokban az egyes alkotók újraértelmezik a bennük lévő lehetőségeket.
Ez az alkotás több szempontból is jó választás lehet a hálótérbe. Egyrészt a színei miatt, másodszor pedig az említett eljárás miatt: a pontozás nagyon ösztönös, ősi reakciókat hoz elő belőlünk.
A pontok formája felnagyítva a kör, azaz a teljesség, a harmónia megtestesítője. Első ránézésre talán vibráló mozgást fedezhetünk fel az apró motívumok között, de ahogyan a nap végén a fejünkben cikázó sok-sok gondolat is elcsendesül úgy bizonyos idő elteltével a szem számára is elrendeződik és egységbe kerül a kompozíció. A képet nézve a színek és hálózatok rendszeréből pedig lassan asszociációs formák is kirajzolódhatnak, majd pedig szinte meditatív állapotba érkezve, nyugalmat árasztó hangulatban mi magunk is elcsendesülünk.
A rovat szakmai partnere a műtárgy.com/Art Advisory Budapest.
A Lakáskultúra Online ott van a Facebookon is! Klikkelj ide, és lájkolj minket a legújabb lakberendezési trendekért, kreatív ötletekért és a magazinnal kapcsolatos friss infókért, valamint látogass vissza a www.lakaskultura.hu-ra, ahol új lakásokkal, tippekkel várunk minden nap!