Az első néhány napban még jó mókának tűnt az ágyból dolgozni, mostanra azonban a hátunk egyre erősebben jelzi, jobb lenne kényelmes, ülő pozícióban végigdolgozni a home office-t.
Most, hogy a család minden tagja otthon, csak az igazán szerencsések tudnak íróasztalnál dolgozni. Igencsak kreatívnak kell lenni, ha szeretnék hátfájás nélkül megúszni az otthoni munkát és olyan környezetet kialakítani, ahol nem csak kényelmesen tudunk dolgozni, de inspirálóan is hat ránk.
Amire szükségünk lesz
Ha nincs asztali gépünk, a laptop előtti görnyedés már rövid időn belül mindenféle egészségügyi problémához vezethet. A legjobb, ha a monitor szemmagasságban helyezkedik el, ebben lesz segítségünkre egy laptopemelő (legjobb, ha állítható méretűt választunk). Ha már a képernyő szemmagasságban, a gépelést megkönnyítendő érdemes beszerezni egy billentyűzetet is. Ezek a kiegészítők később is jól jönnek majd, a laptopemelőt magasra állítva pedig állva is dolgozhatunk.
A konyhaasztal
Az egyik legkézenfekvőbb megoldás sokak számára, bár megvannak a buktatói: naponta háromszor-négyszer lepakolni róla, óvni a laptopot a gyerektől, a kiömlő innivalóktól, ételektől, ráadásul a hely sem feltétlenül elégséges, hogy szétpakoljuk rajta a munkához szükséges papírokat, noteszeket. Ha nincs más megoldás és elég nagy hozzá az asztal, kerítsünk le egy részt, ez funkcionáljon munkaállomásként, ha viszont ehhez nem elég nagy, hosszabb távon jobb más megoldás után nézni.
Kreatív megoldások
Egy kihasználatlanul álló sarok, egy válaszfal elé tolt asztal, esetleg az öltözőasztalka – mindet munkaterületté nyilváníthatjuk. (Szükség esetén invesztálhatunk egy magasabb, keskeny asztalkába is.) De lehet iroda az egyik kerti helyiségből (a jó idő már engedi) mosókonyhából, tetőtéri zegzugokból is – némi bútormozgatás után. Legjobb, ha az „íróasztallal” szemben az ablak van, vagy legalább a közelben, hogy természetes fénynél tudjunk dolgozni.
Lépcső alatt, szekrényben
Elfoglalhatjuk az egyik nagyobb állványt, szekrényt, komódot is, ha befér alá egy szék és a polc elég magas: pakoljunk ki belőle, költözzünk be ideiglenesen mi ide az irodai eszközeinkkel. A szekrény előnye, hogy a munka végeztével az ajtóval el is rejthetjük az „irodát”. Jó megoldás a lehajtható asztalokat, pultokat is használni, amelyeket szintén eltüntethetünk, ha már nincsen rá szükségünk.
Inspiráló környezet
Tisztában vagyunk vele, hogy a hely kicsi és nem alkalmas a legszebb dizájnnal kapcsolatos álmaink megvalósítására, de próbálkozni lehet: alakítsunk ki olyan környeztet, ahol szívesen töltünk időt. Személyes tárgyak, apróbb növények, poszterek és persze szép asztali lámpák teszik vonzóbbá a gyorsan összerakott irodát. Amennyiben lehetőségünk van rá, és a tér is engedi, szellősen rendezzük be munkaállomásunkat, hogy kényelmesen férjünk el.
Újrarendezett polcok
Normális élethelyzetben sem könnyű elválasztani a munkát a magánélettől, most ez még nehezebbé vált. Főleg, ha a hely nem elegendő egy dolgozósarok kialakítására. Ha teljesen szeparálni nem is tudjuk, de magunk mögött hagyhatjuk a munkát, ha az irodai eszközöknek, laptopnak, jegyzettömbnek, papíroknak, tollaknak és egyebeknek külön szekrényt jelölünk ki erre az időre. Ha nem dolgozunk, pakoljunk el mindet.
A Lakáskultúra Online ott van a Facebookon is! Klikkelj ide, és lájkolj minket a legújabb lakberendezési trendekért, kreatív ötletekért és a magazinnal kapcsolatos friss infókért, valamint látogass vissza a www.lakaskultura.hu-ra, ahol új lakásokkal, tippekkel várunk minden nap!