Egy kiskamasz már igényli az önállóságot, és egyre határozottabb elképzelése van arról, milyen szobát szeretne. Íme néhány tipp egy tökéletes kis birodalom kialakításához.
1. Különítsünk el funkciókat!
A szoba átrendezésekor ajánlott három zónára bontani a szobát: különítsünk el egy tanuló-, egy társasági és egy pihenőrészt. A kialakítás során vegyük figyelembe, hogy az a kiskamaszok szokásaihoz igazodjon, akik már gyakran elvonulnak, és akik egyre több privát teret igényelnek.
2. Ottalvós bulik
Ebben az életkorban különösen fontos a kortárs közösség, ezért adjuk meg a kellő szabadságot a kiskamasznak, hogy a barátaival lehessen! Megeshet, hogy napi szinten hívják vendégségbe a barátaikat, akik esetenként ott is alszanak majd. Szerezzünk be egy vendégágyat, illetve ágy alá csúsztatható matracot, esetleg egy felfújható gumimatracot, de választhatunk nyitható kanapét, esetleg fotelágyat is.
3. A legfontosabb a kényelem
A kamaszok szeretik a babzsákokat és a süppedős szőnyegeket, legszívesebben ezeken üldögélve olvasnak vagy telefonon, tableten játszanak, csetelnek. Az ágyat és a többi bútort már befordíthatjuk a térbe, nem szükséges kitolni minden darabot a falak mellé.
4. Többen egy szobában
Ha testvérek élnek közös szobában, a térelválasztó lehet egy szekrény, egy befordított galériaágy vagy akár egy nagyobb könyvespolc. Lényeges, hogy mindenkinek legyen saját szekrénye és saját asztala!
5. Fontos a megfelelő világítás
A világítás legyen változatos. Lehetőleg szabályozható fényerejű mennyezeti lámpát válasszunk, és szerezzünk be olvasólámpákat, illetve hangulatfényeket. Gondoskodjunk elegendő konnektorról, ahová könnyen be lehet dugni a tabletek és telefonok töltőjét – naivság azt gondolni, hogy nem fog elmerülni az elektronikai kütyük tengerében.
6. Vonjuk be őket!
A tizenéveseket feltétlenül vonjuk be a tervezésbe, vásárlásba, hiszen többnyire már határozott elképzeléseik vannak arról, hogy milyen szobát szeretnének, magánbirodalmuk igazi személyes tér lesz. Ugyanakkor érdemes óvatosan a semlegesebb színek felé terelni az ifjú tulajdonost, és inkább a kiegészítőkben, textilekben engedjünk teret az élénkebb, harsányabb árnyalatoknak.
+1 ötlet:
Sok szülő nem akar olyan bútorokra pénzt kiadni, amelyeket két év múlva cserélni kell. A normál méretű darabokat néhány „gyerekes”, vidám kiegészítővel fiatalosan vonzóvá varázsolhatjuk.
A Lakáskultúra Online ott van a Facebookon is! Klikkelj ide, és lájkolj minket a legújabb lakberendezési trendekért, kreatív ötletekért és a magazinnal kapcsolatos friss infókért, valamint látogass vissza a www.lakaskultura.hu-ra, ahol új lakásokkal, tippekkel várunk minden nap!