Ha sok ember él egy háztartásban, akár családként, akár bérlőtársakként, elkerülhetetlen a fürdőszoba megosztása, ami különösen sok konfliktushoz vezethet. Mutatunk néhány praktikát, amivel egyszerűbb lehet az együttélés!
Rendszerezés felsőfokon
Ha mindenki szanaszét hagyja a cuccait – flakonok, szappanok, egyéb pipereholmik – akkor hamar eluralkodik a káosz a közös terekben, így a fürdőszobákban is. A legegyszerűbb és -praktikusabb, ha mindenki beszerez egy-egy kosarat, vagy más tárolót, amelyben tárolhatja a saját dolgait. Ezzel egyértelműbbé válik, melyik flakon, tégely kihez tartozik, és könnyebben megtalálja őket az eredeti gazdájuk is.
Törülközők titka
Színkódok, színkódok és színkódok! Próbáljunk meg mindenből eltérőt venni, hogy megelőzzük a kavarodásokat. A falra legalább annyi akasztót szereljünk fel, ahányan vagyunk a háztartásban, de inkább többet, így testvériesen megosztozhatunk rajtuk.
Limitált idő
A legnagyobb probléma: ha az első ember fél órát áztatja magát a zuhany alatt, előfordulhat, a többieknek nem jut melegvíz, vagy elkésnek a munkából emiatt. A fürdőszobában muszáj időhatárokat szabni a béke érdekében! Legyünk tekintettel másokra – sminkelni nem feltétlenül csak a fürdőszobatükörnél lehet, ha tehetjük, oldjuk meg máshol!
Takarítás beosztása
Senki sem szereti – mégis valakinek meg kell csinálni. Osztozzunk a közös terhen, és előre fektessük le a szabályokat. Lehet, hogy mindenki egy bizonyos feladatért felelős, de jobban működik, ha mindenki mindenből kiveszi a részét bizonyos időközönként. Így hamar rászokunk arra is, hogy rendet hagyjunk magunk után, hogy mindenki számára megkönnyítsük a feladatot.
A Lakáskultúra Online ott van a Facebookon is! Klikkelj ide, és lájkolj minket a legújabb lakberendezési trendekért, kreatív ötletekért és a magazinnal kapcsolatos friss infókért, valamint látogass vissza a www.lakaskultura.hu-ra, ahol új lakásokkal, tippekkel várunk minden nap!