Az elmúlt évszázadokban az egymást követő arisztokrata, illetve polgári és nagypolgári generációk mindig az adott korra jellemző, minőségi és értékálló bútorokkal rendezték be otthonaikat.
A Classic Home Antiques Discount standján ennek az izgalmas lakberendezési formának lehettünk szemtanúi, a cég eneteriőr-építője, Ferenczi István munkája nyomán. Négy berendezett enteriőr – ebédlő, nappali, háló, dolgozó – szemléltette, hogyan férnek meg egymással a különböző korokból származó bútorok és tárgyak.
Ebédlő az art deco jegyében A francia art decot képviseli az 1935-ből származó, afrikai makassar ébenfagyökér-furnérozású étkezőgarnitúra. Különösen jellegzetes az asztalláb ívelése; az asztallap alatt, annak közepén elhelyezett, kecsesen ívelt lábszerkezet miatt az asztal, amellett, hogy stabil, kényelmesen körbe is ülhető. A nyolcszemélyes asztal körüli székek háttámlája szintén faborítású. A két, szintén ebből a műhelyből származó, art deco stílusú, márványlapos tálalót íves formaviláguk is rokonítja az étkezőgarnitúrával. A fiókhúzó gombok és a veretek eredetiek. Az art deco lámpák a tulajdonos, Ferenczi István designer tervezése nyomán születtek. A nagyvonalú, elegáns lámpák bármilyen enteriőr kiegészítői lehetnek. A szobor és a festmények szintén az art deco jegyeit viselik.
Nappali – tipikus eurostyle-ban Bizonyságot nyert, hogy a játékosabb, bujább, szecessziós ülőgarnitúrához bátran illeszthető az egyszerű, tiszta vonalú art deco lerakóasztal, sőt, az 1830-as évekből származó kínai asztalka is. Az effajta összeállítást az art deco irányzat idején is használták. A francia art deco vonalat folytatja a különlegesen szép szalonszekrény, jellegzetes fogantyúkkal és kulccsal, valamint márványlap fedéssel. A fölötte elhelyezett art deco tükör érdekessége a ritkán használt, tipikusan görög széldíszítő minta. Ezeket a motívumokat mintegy összefoglalja a kínai sárkányt és a görög mintákat használó, kézzel szőtt, afgán szőnyeg, A képek és a lámpák tovább erősítik az eurostyle-t jelemző harmóniát.
A hálószoba Az eredet állapotú franciaágy virágfűzér-intarziás ágyvége és a körbefutó, kárómintás fejrésze a rátett rézverettel díszítve a 18. század végére és a 19. század elejére jellemző klasszicista stílusban készült. Jól megfér vele a többb mint száz évvel később készült art deco asztali lámpa, s az ágy melletti art deco tükör, amelynek keretét a sarkokban faragott barokk motívum díszíti.
A dolgozó A diófa borítású írószekrényt Kozma Lajos tervezte az 1920-as években, és az ő műhelyében is készült a tipikusan Kozma-motívumú bútor. Jellegzetessége a diófa faragással díszített vitrinüveg, a fiókhúzók és a kulcscímek, a különleges lábazat, valamint az oromdísz. A vitrin alatti, rézpántokkal nyíló, lehajtható ajtó maga az íróasztal, ami felett faragott fogantyús fiókrekeszek és irattartók találhatók. A Kozma-féle írószekrényhez jól illenek az 1870 és 1890 között készült, áttört mintás, tömörfa háttámlájú, szecessziós osztrák karosszékek. Érdekességük, hogy az öblös ülőfelületet dupla kialakítású karfa kíséri