Innen indítjuk a teendőkkel teli, zsúfolt napot és ide érkezünk meg az egész napos rohangálás után. Ide érkeznek a vendégeink, ez a helyiség határozza meg az otthonunkról alkotott első benyomást. Éppen ezért nagy körültekintéssel kell berendeznünk és dekorálnunk ezeket a kis helyiségeket. Szerencsére Brebán Zsófi, az Alamood lakberendezője segít, hogy a legjobb végeredmény születhessen.
A legfontosabb feladatunk az előszoba kialkításakor, hogy megoldjuk a tárolást és mindeközben maradjon elég hely a közlekedéshez és öltözködéshez. Nagyon nem mindegy tehát, hogy miként alakítjuk ki az előszobát, hogy hova dobjuk le a cipőt, kabátot, táskát és lakáskulcsot – ez az a helyiség, ahol talán a legkönnyebben eluralkodik a káosz, ha nem figyelünk. Főleg, ha szűkös, kis helyiségről van szó.
Akkor „működik jól” az előszoba, ha mindennek előre kijelöljük a helyét. Az előszobát egy „isten hozott” üzemmódba kapcsoljuk, itt mindennek funkciója van. Az előszoba legyen a boldog hazatérés helyszíne, ahol egyértelmű, hová akaszthatjuk a kabátot, hol vehetjük le és tehetjük el a cipőnket, hova pakolhatjuk a csomagot és hol van a kulcs helye.
Csukjuk rá az ajtót
A legjobb dolog az előszobában a zárható szekrény, legyen belőle egy, vagy több. Ide elrejthetjük a halmozódó, használatban lévő kabát- és cipőmennyiséget. A legtöbb előszoba ugyanis ott vérzik el, hogy a kabátok és cipők tárolása nem, vagy nem megfelelően megoldott. A zárható, beépített szekrény a kulcsfigurája a történetnek, amit érdemes egyedileg, vagy asztalossal elkészíttetni, esetleg készen vásárolni. Keressük meg a helyiségben azt a falszakaszt, ahol elférhet egy 60-40 cm mély szekrény, és azt bútorozzuk be egészen a mennyezetig. Így az eredmény optikailag kevésbé robusztus, ugyanakkor nagyon sok holmit elnyel.
Használjuk a falakat
Amennyiben nincs megfelelő mélységű falszakaszunk, és magas szekrényt sem tudunk elhelyezni, nagyon sokat segítenek a falon elhelyezhető kapók, akasztók, egyéb tárolók, amelyekre akár a kabátunkat vagy a kulcsunkat is felakaszthatjuk. Ma már számtalan stílusos és szép lehetőségek adódnak fali tárolásra, amelyek azon túl, hogy ellátják a funkciójukat, egyben dekorációs elemként is szolgálnak.
Az előszoba személyisége
Az előszobák jellemzően nem úsznak természetes fényárban és viszonylag nehezen berendezhetőek, még nehezebben dekorálhatóak. Ilyenkor mindig érdemes játszani a színekkel és a festéssel. A beépített bútor nyugodtan kaphat egy karakteresebb, élénkebb színt, amivel megmutathatjuk egyéniségünket, a komor előszoba pedig egy csapásra érdekesebb látványt nyújt. Különlegesebb mennyezeti lámpaválasztással pedig nem csak fényt, hanem személyiséget adhatunk a jellemtelen térnek.
Tükrök használata
A fénymennyiséget pedig tovább szórhatjuk a tükrök alkalmazásával, amiben egy utolsó pillantást vethetünk magunkra, mielőtt elindulnánk. A tükör a legdekoratívabb és legkülönlegesebb tárgy a térben, hiszen mindig megkettőzi a látványt, keretezésének milyensége pedig ráerősít a mutatni kívánt stílusra.
A többfunkciós pad
A kedvenc berendezési tárgyam az előszobában – a különböző akasztók után – a pad. Amennyire hangulatos és dekoratív tud lenni, pont annyira praktikus is. Hazaérkezve ide tehetjük le a magunkkal hozott csomagokat, táskákat, elindulva pedig itt vehetjük fel a cipőnket. Ha van lehetőségünk, alul fiókos vagy fakkos változatot válasszunk, amiben a cipőinket vagy az azok tisztításához szükséges eszközöket tarthatjuk.
A Lakáskultúra Online ott van a Facebookon és az Instagramon is! Lájkolj minket a legújabb lakberendezési trendekért, kreatív ötletekért és a magazinnal kapcsolatos friss infókért, valamint látogass vissza a www.lakaskultura.hu-ra, ahol új lakásokkal, tippekkel várunk minden nap!