Balázs Lilla neve ismerősen csenghet a Lakáskultúra olvasóinak: mind a magazinunk oldalain, mind pedig online felületünkön is bemutattunk már több általa tervezett otthont is. A belsőépítész ezúttal saját otthonából jelentkezik és meséli el, hogyan változtatta meg a járványhelyzet a mindennapjait.
Hogyan telnek a napjaid?
Két kisfiam van, egy másfél és egy hároméves. Azt hiszem, ezzel meg is válaszoltam a kérdést… De a viccet félretéve: a gyerekeim alaposan feladják a leckét a mindennapokban. Egyrészt abban a korban vannak, amikor nonstop ébernek kell lenni mellettük, másrészt fiúk, ebből adódóan elképesztően csintalanok, szóval tényleg nem lankadhat a figyelmem egy pillanatra sem.
A munkámat, egyéb teendőket eddig is a pici mellett oldottam meg, a nagyobb azonban bölcsibe járt, most viszont mindannyian itthon vagyunk, így a napok nagy része az ő navigálásukkal és házimunkával telik, a maradék kb. 2% az esti Netflixé/olvasásé – hacsak ki nem dőlök velük egy időben. Közben persze a munka sem állt meg, párhuzamosan több építkezést, felújítást bonyolítok, de igyekszem mindent telefonon, online intézni, és heti egy napba sűrítem azokat a teendőket, amelyeknél nélkülözhetetlen a személyes jelenlét.
Van-e olyan új dolog, amivel most szívesen töltöd az időd?
Két kisgyerek mellett nem jut időm újabb elfoglaltságokra, pedig nagyon szívesen vetném bele magam DIY-projektekbe, régóta tervezem például néhány bútor átfestését, aztán ott a kézimunka, mint a szövés és makramé, ami engem mindig kikapcsol, de azt hiszem, ezekkel várnom kell egy darabig… Ehelyett viszont gyakran kirándulunk a gyerekekkel, rengeteg új helyet fedeztünk fel, ahova amúgy talán sosem jutottunk volna el.
Mi hiányzik a legjobban?
A társasági és kulturális élet.
Mi lesz az első dolog, amit megteszel, ha véget ér a kijárási korlátozás?
Szeretnék egy kicsit csavarogni, utazgatni, ha nem is külföldön, legalább belföldön.
Van olyan online oldal, múzeum, művészeti galéria, ami inspirál, ahová szívesen visszalátogatsz, akár mindennap, és amit másoknak is ajánlanál?
Egy csomó múzeum megnyitotta az online kapuit, így ingyenes virtuális túrákat tehetünk bennük. Érdemes megragadni az alkalmat, mert bepillanthatunk a Guggenheim, a Metropolitan Művészeti Múzeum (Met), a MoMA vagy a British Museum termeibe is, hogy csak néhányat említsek. A Google Art Project számomra nagy felfedezés, egyszerűen imádom, nem is értem, eddig miért nem hallottam róla; ez a Google kulturális szolgáltatása, amit azzal a céllal hoztak létre, hogy vizuálisan elérhetővé tegyék a világ művészeti kincseit. Illetve szívesen böngészek néhány szakmai online felületet, amelyeket nem csupán szakmabelieknek ajánlok: Apartment Therapy, Hay Design, Elle Decor, Anthropologie, Vogue Living, Architectural Digest, Kinfolk.
+1 lakberendezési tipp Lillától
Bevallom, mióta két kisgyerekkel élek együtt, kissé eluralkodott a káosz az életterünkben, így most az otthon töltött időben módszeresen elkezdtem leselejtezni a csetreszeket, játékokat, ruhákat stb. Már régóta terveztem a lomtalanítást, és ez kiváló alkalom. Javaslom mindenkinek, hiszen terápiás jellegű – számomra ráadásul kifejezetten élvezetes – tevékenység. Jó érzés megszabadulni a felesleges holmiktól, és rendet teremteni magunk körül; minél letisztultabb a környezetem, én annál jobban érzem magam. Ráadásul másoknak is segítek, hiszen a leselejtezett tárgyak javát eladományozom, azaz nem csak magamnak teszek jót.
Kíváncsi vagy a többi #együttaLakáskultúrával cikkünkre is? Kattints értük ide!
A Lakáskultúra Online ott van a Facebookon is! Klikkelj ide, és lájkolj minket a legújabb lakberendezési trendekért, kreatív ötletekért és a magazinnal kapcsolatos friss infókért, valamint látogass vissza a www.lakaskultura.hu-ra, ahol új lakásokkal, tippekkel várunk minden nap!