Érdekességek és történetek a 20. század lakberendezésének világából: Madarász Magdolna, a Forma Boutique tulajdonosa mesél a múlt század különlegességeiről egy-egy példával illusztrálva – ezúttal erről a 60-as években készült bútordarabról.
Kedvelem a 20. századot, amiért engedte az embert elrugaszkodni a földtől, amiért teret engedett a fantáziának úgy, ahogy a történelem során addig még sosem. A 20. század bútorművészete, illetve annak fejlődése, pontos képet mutat arról, miképp jött rá az ember fia, lánya, hogy ráülni tulajdonképpen bármire rá lehet és a teát sem fontos amolyan klasszikus asztalra tenni.
Ezen érdekes törekvések mentén jöttek létre a felfoghatatlan formájú bútoralkalmatosságok, mint például egy keretre feszített bőrdarab. Mert ebben az esetben nem másról beszélünk, mint egy szabályos kör formájú keretről, amelyet derékszögben egy másik félkör forma merevít. Nos, erre az egyszerű szerkezetre van kifeszítve az adott szabású vastag, nyers bőr.
Az eredmény pazar, bár a leírás alapján akár egy indián függőágy is lehetne, de nem: egy remekbe szabott design karosszékről beszélünk.
Az 1960-as években készült, Nyugat-Németországban a Lusch & Co vállalat gondozásában. Időszakának egyik legátfogóbb darabja. Amennyiben használhatjuk a retrót gyűjtőnévként, a 20. század második felének lakberendezési stílusaira, mint a mid-century, a space age, a glamour, a loft, a minimal, stb., úgy ez a darab magában reprezentálhatja az egészet, a könnyed csővázzal, a kerek antenna formával, az ülőfelület anyagának és színének választásával, és azzal a tudattal, ha csak ő és egy állólámpa van a szobában akkor is pazar lesz a látvány.
A Lakáskultúra Online ott van a Facebookon is! Klikkelj ide, és lájkolj minket a legújabb lakberendezési trendekért, kreatív ötletekért és a magazinnal kapcsolatos friss infókért, valamint látogass vissza a www.lakaskultura.hu-ra, ahol új lakásokkal, tippekkel várunk minden nap!