Mire kell figyelni egy konyha kialakításakor? Hogyan válasszunk ide gépeket, eszközöket? Most minden kérdésedre választ adunk.
A konyha berendezésénél a legfőbb kérdés, hogy pontosan milyen tevékenységekre szeretnénk igénybe venni, hiszen ezt a helyiséget nem csak sütés-főzésre használjuk. Sokkal inkább a családi élet középpontja, ahol a gyerekek leckét írnak, baráti beszélgetéseket folytatunk, tehát egyúttal étkező és dolgozó- vagy hobbisarok is.
A tervezés során tartsuk szem előtt az ergonómiai szabályokat, különös tekintettel az optimális felületű munkapult kialakítására. A kisebb konyhai eszközök, készülékek vásárlása előtt ajánlott végiggondolni, tényleg fogjuk-e őket használni, és ha igen, milyen gyakorisággal. A rendetlenség elkerülése érdekében csak azokat a dolgokat tartsuk a pulton, amelyekre mindennap szükségünk van.
Mivel sok időt töltünk itt, fontos az esztétikus, barátságos környezet. Ne csak a szokványos krómozott kisgépeket vegyük szemügyre az áruházakban, bátran választhatunk a lakásban megjelenő árnyalatok közül is. Törekedjünk az egyszerűségre, keressünk megbízható, jó minőségű, magas energiahatékonyságú darabokat.
Az EU-ban 2010-től használatosak az új energiacímkék, melyek A-tól (a leghatékonyabb) G-ig (a legkevésbé takarékos) terjedő skálán jelölik az energiafogyasztást. Végül egy általános jó tanács: ne siessünk! Egy jól működő, testhezálló konyha megtervezése időigényes feladat, de megéri a fáradozást, hiszen évtizedeken át szolgálja a családot.
A Lakáskultúra Online ott van a Facebookon is! Klikkelj ide, és lájkolj minket a legújabb lakberendezési trendekért, kreatív ötletekért és a magazinnal kapcsolatos friss infókért!