Ha arra vágyik, hogy otthona az örök tavaszt, a szerelmet hirdesse, idilli és békés hangulatot árasszon, akkor válassza az álomszerű, romantikus lakberendezési stílust, melynek segítségével akár a nagyváros lüktetéséből való elvágyódását is kielégítheti.
Az enteriőr jellege többféle, klasszikusabb, vidékiesebb és franciásabb is lehet, ám mindegyiknél fontos, hogy olyan szobákat, zugokat rendezzen be, ahol lehetősége nyílik az ábrándozásra. A romantikus stílusnál a terek tagoltak, csend és rend uralkodik, az egyes helyiségek, sarkok pedig meghitt kuckóként funkcionálnak.
Az ilyen jellegű enteriőr megteremtéséhez érdemes beszerezni néhány masszív tömörfa bútort, és tetszés szerint kezeletlenül hagyni, vagy fehérre festeni. Ezeket az alapdarabokat harmonikusan kiegészítik a kisebb, kovácsoltvas berendezési tárgyak és a vesszőből font kiegészítők. A stílust motívumgazdagság jellemzi, ezt főleg a burjánzó virágmintás vagy a kockás, mégis nőies textilekkel, kárpitokkal tudja becsempészni a térbe. Finom, különleges matériákat válasszon: például bársonyt, selymet, szatént, csipkét vagy tüllt, de a természetes alapanyagokat, például a lent vagy a pamutvásznat is segítségül hívhatja.
A romantikus otthonokban fontos szerepet kapnak az apró kiegészítők: ne dugja el a gyertyatartókat, képkereteket, tükröket, dísztárgyakat. A nagymama régi párnáit, csipkés terítőit, illetve ládikáit, ékszerdobozait, régi csecsebecséit szintén előveheti. A színeket tekintve a pasztellárnyalatok, a rózsaszín, a finom zöld tónusok, a halványkék, illetve a fehér a befutó.
A romantikus enteriőr az érzékekre hat. A süppedős szőnyeg, egy mély fotel, a gazdagon vetett ágy, a sok-sok párna mind-mind hívogató megoldás. Ennél a stílusnál kulcsszerep jut az árnyékolóknak és a függönyöknek, amelyek szintén a kompozíció részei, és finom keretet adnak a nyílászáróknak és a szobának.
A tapéta jó választás, meghitt hangulatot teremthet vele a lakás bármelyik helyiségében. A míves csillárok mellett kedveltek a textilburás lámpák is.