A húsvét főszereplői a bútortervezőket is megihlették
Ki gondolná, hogy a húsvét főszereplői több designert is alkotásra inspiráltak. Meglepő módon nem csak a gyerekbútortervezők fantáziáját mozgatta meg a nyuszi és a tojás, hanem több, mára már ikonikus bútor született nyúl vagy tojás formából kiindulva. Ezzel a válogatással kívánunk Kellemes Húsvéti Ünnepeket önöknek!
A leghíresebb a dán designer Arne Jacobsen tojás fotele, aki a koppenhágai Royal Hotel Lobby-jába tervezte 1958-ban híres darabját, amely a mai napig gyártott, népszerű modell.
Eero Aario finn formaterveztervező 1966-ban tervezte kollekcióját Ball Chair néven, de szintén tojás fotel nével került a köztudatba ovális változatával együtt.
A tojás fotel lehajtható, kerti változata a magyar származású, holladiában élő Peter Ghyczy munkája. A 60-as évek stílusának jellemző darabja ma is kedvelt vitage darab.
Kazuyo Sejima japán építész, aki formatervezőként is tevékenykedik, a szintén japán Maruni bútorcégnek tervezte Bunny Chair kollekcióját. A Maruni vállalat a tradicionális kézműves technikákat ülteti át a nagyipari gyártás keretei közé. A kedves, szétálló nyuszifüles modellek három méretben készülnek, gyerekek számára is elérhető.
A rakásolható, fémlábú Bunny Collection darabjait műanyagból, fából és bőrből is gyártja az olasz Sintesi.
Az Iskos-Berlin Design két, szintén dán tervező vállalkozása. Boris Berlin és Duzsej Iskos nagy, kicsit bumfordi Bunny Chair-je szintén a gyerekkort idézi játékosságával. A fotel kidolgozása azonban professzionális, a részletek alapos kidolgozása jellemzi.
A Hiromatsu gyerekbútorgyátó cég számára tervezte organikus bútorait egy 80 éves, nyugalmazott professszor, Yu Watanable.
Alice csodaországába csöppen, aki bepillant Stanislav Katz stúdiójába. A litván formatervező célja, hogy extravagáns, mesébe illő bútoraival színesebbé, kevésbé unalmassá tegye a környezetét. A pink-fekete nyuszifület formázó plasztik szék egy teljes kollekció része.