Kezdődik a fűtési szezon, ezért rendkívül fontos, hogy időben gondoskodjunk fűtési rendszerünk felülvizsgálatáról, illetve ha szükséges, korszerűsítéséről is.
A fűtésrendszer kialakítása lényegesen befolyásolja a család komfortérzetét, és pénztárcánk is megérzi, ha nem keressük meg az optimális megoldást. Mivel minden család más-más ritmusban él, először érdemes végiggondolnunk saját igényeinket. Kikapcsoljuk a fűtést, ha senki sincs otthon? Minden helyiséget egyformán használunk a lakásban?
A napjainkban bevett modern fűtési rendszereket a hőterjedés módja szerint csoportosíthatjuk. Az első típus a konvekció, azaz a levegőáramlás útján történő melegítés: a meleg levegő felfelé áramlik, a hideg a fajsúlykülönbség miatt leereszkedik, így a cirkuláló levegő felmelegíti a helyiséget. A radiátoros fűtésrendszerek – illetve a korábban közkedvelt cserépkályha, kandalló és konvektor – ezen az elven működnek.
A második lehetőség a sugárzás, ilyenkor a hő vagy elektromágneses hullámokkal terjed, a levegő közvetítése nélkül, vagy a falak és a padló rejti a csöveket. Az infravörös sugárzófűtésre leginkább a második hőterjedési szisztéma jellemző. Kevesebb a sugárzás és több a konvekció a mennyezeti, a falfűtés és a padlófűtés esetében. A radiátoros fűtés szinte teljes egészében a levegő cirkulálására épül, és végül a légfűtés következik, amely csak a levegő segítségével melegít.