Egy teljes felújításnál érdemes alaposan megfontolni, hová kerüljön a fürdő. Természetesen az elhelyezés elsősorban házépítésnél lényeges szempont, de többnyire egy lakás átalakítása során is van annyi mozgásterünk, hogy „arrébb húzzuk” a vizesblokkot.
Ideális esetben a fürdő a privát zónához tartozik, tehát a hálószobákkal és a gardróbbal kapcsolódik össze. Ha elég nagy a lakás, ajánlott kialakítani egy kisebb fürdőszobát a vendégeknek is.
A vécé esetében a legesztétikusabb a hátsó kifolyású fali változat, hátsó beépített tartállyal, aminek csak a nyomópanele látszik.
Szerencsés esetben a fürdőnek is van ablaka, ám ha nincs, mindenképpen meg kell oldani a szellőztetését, mert itt keletkezik a legnagyobb pára a lakásban.
Mielőtt megterveznénk a fürdőszobát, vegyük számba a saját szokásainkat. Van, aki hosszan üldögél a kádban, más viszont 5 perc alatt letusol. Egyes családokban többen akarnak egyszerre fogat mosni, így két mosdó szükséges, máshol elég egy. Mikor összeállt a lista, hogy milyen szaniterek kerülnek majd a fürdőbe, haladhatunk tovább a burkolatok kiválasztásával. Optimális esetben a helyiség hangulatában igazodik a lakás egészének stílusához; mivel itt indul és zárul a nap, lényeges, hogy relaxációs térként is működjön, és valamiféle „spahangulatot” árasszon. Ezt persze könnyebb megoldani, ha nagy tér áll rendelkezésre, hiszen ilyenkor a három alapfunkción túl olyan extrák is beférnek a helyiségbe, mint a szauna, masszázskád vagy gőzkabin.
De akár kicsi, akár nagy, ha jól rendezzük be, a fürdő méretétől függetlenül dísze lehet otthonunknak. Itt célszerű kerülni a harsány színeket, és fontos, hogy több opció is legyen a világításra, a hangulatfény pedig kimondottan javasolt.
Ma már egyre többen követik a legújabb trendet, és elhagyják a hagyományos kerámiaburkolatot, helyette természetes követ, felületkezelt fát, vízálló festéket használnak, aminek eredménye a barátságos, szobaszerű fürdő. Ha van ablak, helyezzünk el néhány növényt is a helyiségben, hiszen ezek még kellemesebb hangulatot teremtenek.