Mrs. Obama saját példájával és a háztáji gazdálkodásról szóló könyvével is kertészkedésre buzdítja honfitársait.
A George Washington által megálmodott botanikus kertbe az utódja, John Adams rendelte az első növényeket, Thomas Jefferson pedig számos gyümölcsfát ültetett.
Jefferson úgy képzelte el a sikeres Amerikát, hogy a földművelésen legyen a hangsúly. A konyhakertben számtalan kutatást végzett a növények fejlődésével kapcsolatban, részletesen leírva a tapasztalatait 330 zöldségféléről és 99 fajta gyógynövényről. Szívesen fogyasztott különféle salátákat a saját szezámolajával, de termesztett fügét, borsót, spárgát, articsókát, paradicsomot, padlizsánt, brokkolit, karfiolt, káposztát, uborkát és babot is. Dísz- és gyümölcsfából 160 fajtát nevelt, az udvarház körül pedig 20 ovális virágágyat alakított ki.
Woodrow Wilson alatt az I. világháború éveiben birkák legelésztek a Fehér Ház körül, és a Liberty Gardennek nevezett kert az élelmiszerhiány enyhítését szolgálta, csakúgy, mint a Roosevelt-házaspár által a II. világháború idején létesített Victory Garden.
Ha úgy vesszük, világszerte ezek indították el a közösségi kertek mozgalmát. Hillary Clintonnak a Fehér Ház tetején volt veteményeskertje, a mai first lady pedig 2009 óta iskolások bevonásával, kb. 100 m -en kertészkedik a teniszpályák mellett.