Sokak számára az első lépés az önálló élet felé a kollégiumi élet megkezdése, amelynek megvannak a maga előnyei, az évek múltán sokat profitálhatunk az itt szerzett tapasztalatokból. Mégis teljesen normális, ha izgulunk, vagy félünk az első héttől, de az otthonosan és praktikusan berendezett kollégiumi szoba segíthet a szorongás oldásában. A feladat persze trükkös, hiszen nem lehet fúrni, faragni, festeni, a szobában is többen élnek együtt… Brebán Zsófi, az Alamood lakberendezője azonban vallja: a lehetetlennek tűnő feladatok megoldása okozza a legtöbb örömöt. Most az ő tippjei következnek.
1. Kollégiumi szoba kitáblázva
A kollégiumi szoba egyik legfontosabb berendezési tárgya – természetesen az alapvető bútorokon túl – egy nagy tábla, legyen akár fémből, filcből vagy parafából. Felakasztva, vagy falnak támasztva helyezzünk el az asztaluk körül, így máris személyesebbé tettük az üres kollégiumi szobát. Itt olyan családi képeket, prospektusokat, motivációs idézeteket, koncert belépőket tárolhatunk, amelyek örömöt okoznak számunkra; kiegészítve az órarenddel, illetve az egyéb teendőkről szóló listákkal.
2. Kiterjesztett gardrób
Hagyjuk, hogy az öltözködési kiegészítők lakberendezési kiegészítőkké váljanak. Ahelyett, hogy a szekrényben zsúfolódnának, nyugodtan tegyük a nyitott polcokra a kalapunkat vagy a táskánkat, amit évszaknak megfelelően cserélgethetünk. A tárolásnak e formája sokkal nyitottabb és karakteresebb megjelenést ad a környezetünknek és a ruhásszekrényünkben is több hely marad. A könyvek pedig mehetnek nyugodtan a kiegészítők mellé vagy alá. Hasznosítsuk az ágy alatti terület is: dobozok bevetésével nyert ügyünk van, így mindennek lesz elegendő helye.
3. Megoldás négy keréken
Ne csak a kollégium által biztosított bútorokban gondolkodjunk! Ez a szoba lesz az otthonunk néhány évig, eszerint rendezkedjünk be ezen a néhány négyzetméteren. Egy ágy mellé állított, könnyen mozgatható zsúrkocsival a tárolási lehetőségeket növelhetjük. Így mindössze karnyújtásnyi távolságra, stílusos lerakóra pakolhatjuk a mobilunkat, az éjszakára odakészített folyadékot, könyvet, naptárat, szemüveget.
4. Világítsuk meg!
Ki gondolná, hogy a teret és intim, otthonos hangulatot legkönnyebben a különböző lámpák használatával teremthetünk? Szerencsés helyzetben vagyunk, mert ma már kaphatóak hordozható, USB-vel tölthető lámpák. Így dugaljak hiányában is könnyen varázsolhatunk meghitt hangulatot, de a megfelelő világítással a tanulásra alkalmas sarkok számát is növelhetjük a szobában.
5. Használjunk karakteres tárolókat és kiegészítőket!
Ne hagyjuk otthon a személyiségünket! Válasszunk magunknak olyan printeket, díszpárnákat, ágyneműt, tárolókat és egyéb kiegészítőket, amelyek minket, a jelenlegi stílusunkat tükrözik és napról napra motiválnak. A beköltözés valószínűleg több körben valósul meg, de ez senkit ne zavarjon. Hiszen a lényeg, hogy a lehető legkomfortosabban érezzük magunkat az új helyen: minél gyorsabban belakjuk, annál hamarabb fókuszálhatunk a fő feladatra: a tanulásra.
Lakáskultúra Online ott van a Facebookon és az Instagramon is! Lájkolj minket a legújabb lakberendezési trendekért, kreatív ötletekért és a magazinnal kapcsolatos friss infókért, valamint látogass vissza a www.lakaskultura.hu-ra, ahol új lakásokkal, tippekkel várunk minden nap!