Kis konyhában nem lehet többfogásos ételt főzni, semmi sem fér el, és még sorolhatnánk az előítéleteket. Most rácáfolunk ezekre!
Együnk a konyhában!
Ha szeretne a konyhában étkezni, de nincs elég hely egy ebédlőasztal számára, válasszon lehajtható szélű asztalt! Nemcsak miniétkezőt nyer ezáltal, de visszahajtva az előkészületeknél is használhatja munkalapként. Amerikai konyha esetében hasonlóan praktikus megoldás a reggeliző bárpult kialakítása.
Kivilágosítva
A világos színek optikailag nagyítják a teret. Fehér konyhabútorral, csempével és fallal ezt a hatást éri el. A vibráló fehérséget itt-ott törje meg élénkebb vagy eltérő színű kiegészítőkkel, de az is jó ötlet, ha a nyers fa melegségével ellensúlyozza a világos színt, például a konyhapultnál vagy a polcoknál.
Fel a plafonig!
Használja ki a lehető legjobban a teret függőlegesen is: szereljen beépített konyhaszekrényt vagy polcokat egészen a mennyezetig, így nem lesz többé gondja a tárolással. Ha polcrendszerben gondolkodik, egyedivé teheti konyháját, ha a polc mögötti falrészt színes festéssel vagy tapétával dobja fel.
Ne a szekrénybe tegye!
A füles edényeket, serpenyőket vagy bögréket, csészéket nem kell a szekrénybe rejteni: a polcok szélére vagy a falra szereljen fogasokat, kampókat és erre aggassa őket. A szépen megválasztott darabok dekorációs elemként is nagyszerűen megállják a helyüket.
Fotók: IKEA, House of Fraser