Kislakásban óriási kihívás a tárolás megoldása, megtalálni mindennek a helyét, kiválasztani a megfelelő bútorokat, mindezt úgy, hogy a végeredmény esztétikus és kiegyensúlyozott legyen. Ma 12 olyan ötletet hoztam, amelyek mi magunk is bevethetünk a jobb eredmény elérése érdekében.
1. Falak és szekrények egy színben
A bejegyzés megtekintése az Instagramon
Ha a kislakás zárt szekrényeit a falakkal megegyező színűre festjük, növeljük a térhatást és eltüntetjük a robosztus tárolóbútorokat. Ma már egyszerű a dolgunk, hiszen a legtöbb nagyáruházban kínált tömegbútorok könnyedén átfesthetőek, variálhatóak egymással és bővíthetőek is a lehetőségeinkhez mérve, az élethelyzetünk változásával. A festéssel pedig egyedivé varázsolhatjuk a bútort, miközben az funkcióját is tökéletesen betölti.
2. Használjunk semleges színpalettát!
Figyeljünk a részletekre! A használati tárgyak kiválasztása során is törekedjünk a semleges színpalettára. A nyugodt és csendes tónusok lágyan simulnak bele a térbe, nem hívják fel magukra a figyelmet, a rendezettség látszatát keltik. Használjunk minél kevesebb színt és legyünk megfontoltak a vásárlások alkalmával.
3. Kislakás? Jöhetnek a tükrök!
A bejegyzés megtekintése az Instagramon
A kislakás optikailag a legkönnyebben tükrök alkalmazásával növelhető. Hiszen amellett, hogy tágítják a teret, a fényt is szórják. Akár egy-egy nagyobb darab is tökéletes választás lehet, de egy egész galériafalt is komponálhatunk belőlük. Az eredmény pedig kifinomult, mégis játékos lesz.
4. Kerek étkezőasztal
Kerek étkezőasztal alkalmazásával eltüntetjük a felesleges, akadályozó sarkokat és jobb dinamikát adunk a térnek. Helytakarékos, karfa nélküli székekkel nyert ügyünk van, így maximalizálhatjuk az étkező asztal körüli helyet az otthonunkban.
5. Dekoráljunk festéssel!
A bejegyzés megtekintése az Instagramon
Felesleges dekorációk vásárlása helyett az egyik sarkot könnyedén feldobhatjuk egy érdekes színnel is. A mennyezetig futó minta emeli a belmagasság érzetét, kreativitást, színt és élénkséget visz az egyébként könnyen unalmassá váló térbe.
6. Használjunk kerekded bútorokat, tárgyakat!
Az íves bútorok használatával észrevétlenül harmóniát csempészünk a térbe, megkönnyítjük a közlekedési útvonalak használatát és takarékosabban használjuk ki a rendelkezésre álló helyet. Ezen tárgyak, mobiliák, lámpatestek látványa kiegyensúlyozott kontrasztban áll a – lakásban egyébként rendszerint megjelenő – szögletes vonalakkal.
7. Dohányzóasztal helyett puff
A bejegyzés megtekintése az Instagramon
Dohányzóasztal gyanánt jó szolgálatot tehet a puff is. Multifunkciós bútor: egyaránt szolgál asztalként, lábtartóként vagy éppen plusz ülőhelyként. Garzonokba, kis alapterületű helyiségekbe tökéletes választás.
8. Használjunk falikarokat!
A bejegyzés megtekintése az Instagramon
Kislakás berendezésekor alap, hogy a falakat is kihasználjuk. Ennek értelmében falikarokat is érdemes bevetni, hiszen egyszerre dekorálják és töltik meg fénnyel a szobát, legyen szó hangulat- vagy funkcionális világításról. Remek választás a falra szerelt olvasólámpa az ágy felett (így nem foglalja a helyet a kicsi éjjeliszekrényen), vagy az étkezőasztal fölé benyúló falikar. Tökéletes lehetőség a lakberendezésben a különleges dekorációra és a sötét lakások megvilágítási problémáinak kiküszöbölésére.
9. Titkos jolly joker: fogas
A szépen egymás mellé sorakoztatott fogasokkal, akasztókkal nemcsak az üres falat dekoráljuk, de plusz tárolási lehetőséget is adhatunk az egyébként kicsi és szűk tereknek, ahol nem megoldható a szekrényezés.
10. Igazodjunk a térhez!
Használjuk ki a kislakás minden lehetséges zugát, és ne riadjunk meg a szokatlan belsőépítészeti megoldások alkalmazásától sem. Készíttessünk egyedi, mértre szabott beépített bútorokat, megoldásokat a legjobb helykihasználás érdekében.
11. Hasznosítsuk a radiátor feletti területet!
A bejegyzés megtekintése az Instagramon
Vonjuk be a radiátor területét is a használható felületek körébe: egy asztallap alkalmazásával könnyedén megoldhatjuk az íróasztal ügyét és a radiátor feletti falszakaszt is maximálisan kihasználtuk.
12. Bontsunk falat!
Ez a tanács a felújítás előtt állókhoz szól: a pici helyiségekre tagolt, egyébként is kis alapterületű lakásban érdemes belevágni a nagyobb átalakításba, a falrendezésbe. Részben vagy egészben bontsuk le a falakat, amivel könnyedén megnyitjuk a fény útját, egybekapcsoljuk a tereket, ugyanakkor szellősebbé és átláthatóbbá varázsoljuk az egyébként kis helyiségekből álló lakásunkat. A térelválasztásról gondoskodatunk függönnyel, paravánnal vagy vékony üvegfelülettel.
A Lakáskultúra Online ott van a Facebookon és az Instagramon is! Lájkolj minket a legújabb lakberendezési trendekért, kreatív ötletekért és a magazinnal kapcsolatos friss infókért, valamint látogass vissza a www.lakaskultura.hu-ra, ahol új lakásokkal, tippekkel várunk minden nap!