Az erre alkalmas terméseket érdemes gondosan eltenni egy pincehelyiségben vagy egy kamrában, hogy a későbbiek során is élvezhessük a friss zöldségek és gyümölcsök előnyeit.
Egy hűvös pincében vagy fűtetlen kamrában hónapokig frissen maradnak a különféle termények, ezért a főzési igényeinkhez mérten érdemes tartalékolni belőlük télire. Fontos, hogy a tárolóhelyiség a külvilág felé jól szellőztethető és tiszta legyen, továbbá a fala megfelelő hőszigeteléssel rendelkezzék. Kizárólag egészséges, sérülésektől és kórokozóktól mentes zöldségeket, illetve gyümölcsöket tároljunk!
Zöldségfélék tárolása
Pincében a gyökérzöldséget homokba rétegezhetjük, a többit szellős ládába vagy polcra pakolhatjuk. A lakásban található kamra sokszor meleg és száraz, ezért itt a káposzta, sárgarépa, petrezselyemgyökér és póré általában már egy hét után fonnyadásnak indul. A karfiolt, kelbimbót, brokkolit inkább fagyasszuk le. A hagyma és a krumpli 2-3 hétig is eltartható. Hagymaféléket, valamint sütőtököt szigeteletlen padlásra is felvihetünk.
Gyümölcsök tárolása
Ezeket egysorosan rendezzük el, és rendszeresen válogassuk át őket. Hosszabb eltartásra alkalmas fajtái az almának, körtének, birsnek vannak. Esetükben különösen fontos a szellőztetés, mert etilén gázt bocsátanak ki, ami magas koncentrációban pár nap alatt képes a tárolóban levő összes gyümölcsöt túlérlelni. Megpróbálkozhatunk fellógatott, vastagabb héjú szőlő tárolásával is.
A Lakáskultúra Online ott van a Facebookon is! Klikkelj ide, és lájkolj minket a legújabb lakberendezési trendekért, kreatív ötletekért és a magazinnal kapcsolatos friss infókért!