Nem sok szobanövény érzi jól magát kevésbé napsütötte környezetben. A következőkben olyan zöldeket mutatunk, amelyek kimondottan jól bírják kevés fény mellett is.
Előfordul, hogy egy lakás adottságai nem a legoptimálisabbak. Ha az otthonunk kevesebb fényt kap, érdemes olyan szobanövényeket választani, amelyek a sötétebb helyiségekben is megélnek.
Vénuszfodorka
A legtöbb páfrány a kevésbé világos helyeket kedveli, viszont magas páratartalmat igényel. Ügyeljünk rá, hogy megfelelő mennyiségű vizet kapjon.
Kukoricalevél
A nagy tűrőképességű kukoricalevél ugyancsak jól fejlődik akár gyenge fényviszonyok mellett is. Viszonylag igénytelen növény, a szárazabb levegőt is elviseli, ám ez esetben öntözéskor érdemes a leveleit is permetezni.
Anyósnyelv
Az egyik legkiválóbb beltéri légtisztító növény, amely félhomályban is képes növekedni. Az egyetlen dolog, amire figyelni kell vele kapcsolatban, hogy igen óvatosan szabad csak öntözni, különben a gyökere rothadásnak indul.
Ciklámen
Különleges szív alakú virágai üde színfoltjai lehetnek lakásunknak télen is. A ciklámen rosszul tűri az erős napot, a szórt fényt viszont annál inkább kedveli.
Peperómia
A peperómia vagy más néven törpebors különleges színfoltja lehet az otthonunknak. A viaszszerű leveleiről és száráról ismert dísznövény színe a zöldtől a pirosig, liláig, sárgáig, narancssárgáig és barnáig terjedhet.
Kúszó fikusz
Kevés vízre és szórt fényre van csak szüksége a kúszó vagy más néven kapaszkodó fikusznak. Érzékeny a túl sok öntözésre. Ideális feledékenyeknek, ugyanis érdemes megvárni, míg teljesen kiszárad a földje.
Zámia
Más néven agglegénypálma. Rettentően keveset kell locsolni, és akkor érzi a legjobban magát, ha senki sem piszkálja. A legsötétebb sarokkal sincsenek különösebb problémái. Érdemes időnként áttörölgetni és portalanítani a leveleit.
Elefántfül
Kifejezetten nem kedveli a fényt, ám annál inkább jól érzi magát a sötétebb sarkokban, árnyékban és a magas páratartalmú helyiségekben.