Ez a gyönyörű napsárga növény rengeteg művészt ihletett meg, de nem csak a festményeken mutat jól, hanem lakásunkban is! Így éli túl a napraforgó a vázában!
Javában nyílik a nyár egyik legnépszerűbb növénye, a napraforgó. Ez a gyönyörű napsárga virág arról kapta a nevét, hogy a „fejét” mindig a nap felé fordítja. Mezőgazdasági szempontból egy igen értékes növényről van szó, mely nem mellesleg vázában is igen mutatós. Megmutatjuk, hogy miként tudod életben tartani a vágott napraforgót, akár egy hétig!
A napraforgó alá sok víz kell
A vágott napraforgó igényli a vizet, ezért érdemes olyan vázát választani, amibe belefér legalább 2 liter víz. Egy nagyméretű uborkás üveg tökéletes választás. Fontos, hogy ezt minden nap cseréljük, nehogy dő előtt berohadjon a szára. A virágot úgy helyezd bele, hogy a szárak alja ne érjen hozzá a vázához, mert különben nem tud elegendő folyadékot felszívni.
A váza legyen nehéz és széles
A napraforgó hatalmas feje miatt sokkal nehezebb, mint egy átlagos vágott virág. Ezért egy olyan tartót válassz hozzá, amit a teste nem borít fel. Emellett még a váza szájának a szélessége is szempont, ugyanis ennek a növénynek nem csak a súlya nagyobb, hanem szárainak vastagsága is – akár 2-3 centi is lehet.
Jel, hogy vágd vissza
Ha azt látod, hogy a szára elkezd barnulni, akkor vágd vissza. Ugyanis ez a jelenség a szárrész szöveteinek elhalására utalhat, így a növény egyre kevesebb vizet tud felszívni. Minél gyorsabban vágd vissza, hogy új erőre kapjon a vágott napraforgó.
Tegyél cukrot a vízbe
Nem hiedelem, hiszen működik! Mikor a vágott virág elkezd összeesni, akkor próbáljuk ki, hogy a váza aljára teszünk 1-2 evőkanál cukrot. Ez segíti a növényt abban, hogy több tápanyagot szívjon fel. Így néhány óra alatt a lekókadt szirmok új erőre kapnak.
Virágpora intenzív
A vázába állított napraforgó idővel elkezdi hullajtani élénksárga virágporát, mely megfoghatja a terítőt. Ezért érdemes olyat alárakni, amit sötét színű vagy nem sajnálod. Bár az ablakpárkányok általában jól tisztíthatóak, de azért ennél is legyünk óvatosak, inkább rakjunk a napraforgó fejel alá alá egy olcsó, de mutatós textíliát.
A Lakáskultúra Online ott van a Facebookon és az Instagramon is! Klikkelj ide, és lájkolj minket a legújabb lakberendezési trendekért, kreatív ötletekért és a magazinnal kapcsolatos friss infókért, valamint látogass vissza a www.lakaskultura.hu-ra, ahol új lakásokkal, tippekkel várunk minden nap!