Mindkettő vegyszermentes, a két gondozási módszer pedig hatékonyan ki is egészítheti egymást.
A biokertészet olyan gazdálkodási mód, amelynek során az élővilág természetes körforgásába igyekeznek minél kevésbé beavatkozni.
Egy biogazdaságban a növényvédelem nagyrészt a megelőzésből áll. Itt előre gondolkoznak, a növényt eleve a számára ideális helyre ültetik, megfelelően táplálják, így jól fejlődik, erős és ellenálló lesz. Ha mégis megbetegszik, főleg a természetes ellenségekre számítanak és/vagy természetes gyógymódokat alkalmaznak. Tiltott a kémiai növényvédők és a szintetikus tápanyagok használata.
A homeopátia nem gazdálkodási, hanem gyógyítási mód, amit vegyszermentessége miatt a biogazdálkodásban is használhatunk. A homeopátiás kezelés nemcsak a betegségből gyógyítja meg a növényt, hanem ellenállóvá teszi a kórokozókkal és a kártevőkkel szemben.
A különböző módszereket összevetve például levéltetű-támadás esetén bevethetjük a természetes ellenségeket, a katicákat, fülbemászókat stb., vagy permetezhetünk áztatott csalánlével, illetve meglocsolhatjuk a növényt a Cimicifuga nevű homeopátiás szerrel (Forrás: C. Maute: Növénygyógyítás homeopátiával).
Mindhárom eljárás vegyszermentes, mindhárom hatékony a levéltetvek ellen, viszont a Cimicifugának hosszú távú hatása van, mert a növény általános egészségi állapotát is javítja, tehát a jövőben sem térnek vissza rá a kártevők, a jó erőben lévő növény pedig extra minőségű termést biztosíthat. A homeopátia tehát a bioszemléletbe illő vegyszermentes gyógymód, amelynek köszönhetően a növény egészségesebb és ellenállóbb lesz.
A Lakáskultúra Online ott van a Facebookon is! Klikkelj ide, és lájkolj minket a legújabb lakberendezési trendekért, kreatív ötletekért és a magazinnal kapcsolatos friss infókért, valamint látogass vissza a www.lakaskultura.hu-ra, ahol új lakásokkal, tippekkel várunk minden nap!