Igen, jól olvastad: immár tudományosan is alátámasztott a tény, amely szerint a következő szobanövények felveszik a harcot a vírusok ellen. Hogyan lehetséges mindez? Máris mondjuk!
Talán nem is gondolnánk, hogy a szobanövényeink mennyi mindent tesznek az otthonunk és a mi egészségünkért. Minderről egy nemrég készült tanulmány számolt be részletesen, hogy igaz a tény: a négy fal között tartott növények csökkentik a megbetegedésre való hajlamunkat.
Hogyan lehetséges?
A titok a páratartalomban rejlik: miután megöntözzük a növényeinket, azok a gyökereiken keresztül a leveleik kis pórusain át a levegőbe párologtatják a gőzzé alakított vizet, ezáltal a szobanövényeink gyakorlatilag növelik az otthonunk levegőjének páratartalmát. Egy 2013-as tanulmány szerint a 40% feletti nedvességtartalom jelentősen csökkenti az influenza vírusainak erejét. Az ennél alacsonyabb páratartalmú levegőben viszont könnyebben terjedhetnek a betegségek.
Christopher Satch, a The Sill a sikeres online növénykereskedés növénytudományi és oktatásvezetője szerint minél több és méretesebb növényeket tartunk a lakásunkban, annál jobb és hatékonyabb eredményét érhetünk el, hiszen a nagyobb szobanövényeink értelemszerűen több nedvességet tudnak a levegőbe párologtatni.
Aranypálmával a vírusok ellen
Az aranypálma vagy aranygyümölcspálma, melyet gyakran csak Areca pálmaként említ a köznyelv, legjobban a világos, de nem tűző napos, meleg helyen érzi jól magát, télen is legalább 16 fokos szobahőmérsékletet kell biztosítani a számára.
Az aranypálma átlagos vízigényű növény, rendszeres öntözést igényel, a földje mindig legyen picit nedves.
Gumifa, a vírusölő fikusz
A gumifa (Ficus elastica) neve a növény fehér tejnedvére utal, amely a levegőn megszilárdulva gumiszerűvé válik.
A fikuszok családjába tartozó növény rendszeres öntözést igényel, érzékeny a huzatra és napfényes, világos helyen fejlődik a legszebben.
Békeliliom vs. baktériumok
A békeliliomként is hívott vitorlavirág igénytelen, mégis dekoratív szobanövény.
Könnyen nevelhető, gondozása egyszerű, egész évben otthonunk dísze lehet. A trópusi eredetű növény kedveli a meleg, párás környezetet, szereti, ha nedves a földje.
A Lakáskultúra Online ott van a Facebookon is! Klikkelj ide, és lájkolj minket a legújabb lakberendezési trendekért, kreatív ötletekért és a magazinnal kapcsolatos friss infókért, valamint látogass vissza a www.lakaskultura.hu-ra, ahol új lakásokkal, tippekkel várunk minden nap!